16. července 2015 8:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Společnost miliardáře Janečka přichází s novinkou. Klubovou pojišťovnou

Finančník Karel Janeček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Finančník Karel Janeček | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA První klubová pojišťovna z investiční skupiny RSJ kolem miliardáře Karla Janečka získala na svou činnost licenci České národní banky. Jako první na trhu nabídne takzvané peer-to-peer pojištění, při němž pojištěnci vkládají své jmění do společného fondu.

Z toho pak mohou získat jako benefit část zisku pojišťovny. Napsal to ve čtvrtek deník E15.

„Tento koncept pojištění patří k rychle rostoucím segmentům jak v pojištění, tak například v úvěrování,“ uvedla mluvčí RSJ Petra Krystiánová. Na rozdíl od peer-to-peer pojištění v běžné podobě pojištění se ziskem hospodaří jen pojišťovna.

RSJ má mít v projektu podle deníku poloviční podíl, zbytek připadne odborníkům, se kterými skupina byznys rozjíždí. Podle dat ČNB se podnik RSJ stane 54. pojišťovnou registrovanou na českém trhu.

Fondy RSJ investují peníze získané ze základního byznysu skupiny, algoritmických obchodů s finančními deriváty. RSJ v polovině června uvedla, že plánuje prostřednictvím svých fondů investovat šest miliard korun.

ČTK

Druhý porod: Jen 16 měsíců po prvním
Druhý porod: Jen 16 měsíců po prvním

Jak jsem rodila druhé dítě jen 16 měsíců po prvním.

Najdete na Lidovky.cz