12. září 2011 15:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Spořitelna bude mít nové logo, esko střídá včela

Nové logo skupiny Erste, tedy i České spořitelny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové logo skupiny Erste, tedy i České spořitelny | foto: ČTK

PRAHA Rakouská Erste Group, která ovládá i tuzemskou Českou spořitelnu, změní příští rok na podzim logo. Jeho součástí se stane symbol včely. Skupina tím chce navázat na historii spořitelen.

O změně loga, které dosud charakterizovalo červené S, rozhodlo představenstvo Erste Group. "Včela vždy byla symbolem spoření, vzájemnosti a pilné a poctivé práce. Použitím tohoto symbolu se vracíme zpět ke kořenům spořitelen, které byly založeny, aby podporovaly růst a umožňovaly lidem postavit se na vlastní nohy," uvedl generální ředitel Erste Group Andreas Treichl.

V minulosti logo se symbolem včely používaly téměř všechny spořitelny nejen v Rakousku, ale i ve střední a východní Evropě.

Erste Group je jedním z předních poskytovatelů finančních služeb v zemích střední a východní Evropy. Působí v osmi zemích, tedy v Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku a na Ukrajině. Skupina má více než 50.000 zaměstnanců a obsluhuje zhruba 17 milionů klientů. Česká spořitelna je největší bankou v České republice.

Lidovky.cz, ČTK