6. května 2014 10:36, aktualizováno  11:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sportka po deseti letech zdražuje, plný tiket bude stát 220 korun

"Tentokrát určitě padne osmička." Sportka může sázkaři vynést miliony... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Tentokrát určitě padne osmička." Sportka může sázkaři vynést miliony... | foto: Lidové noviny

PRAHA Sportka po deseti letech zdražuje, jeden sloupec bude stát 20 korun místo současných 16. Vsazení Šance vyjde také na 20 korun, tedy dvojnásobek. Zvýšit se mají i výhry ve všech pořadích, v průměru o čtvrtinu. Na tiskové konferenci o tom informoval generální ředitel společnosti Sazka sázková kancelář Robert Chvátal.

"Upravili jsme herní řád tak, abychom četnost milionových výher zvýšili. Zavádíme jackpot ve druhém pořadí, tedy za uhodnutí pěti čísel a čísla dodatkového," vysvětlil Chvátal.

Změny budou platné od 21. týdne letošního roku, tedy při losování Sportky 21. května 2014.

Podle něj padlo letos ve Sportce ve druhém pořadí už 76 výher, jejich průměrná výše dosáhla 443.187 korun. Žádný výherce ve druhém pořadí však nepřesáhl milionovou hranici. "Pokud by už platila nová pravidla, tak by milionových výher bylo 18," podotkl Chvátal. Nový systém by podle něj měl zvýšit počet milionářů mezi sázkaři, letos jich Sazka odhaduje 81 oproti loňským 68. "V příštím roce už má padnout více než sto milionových výher," dodal Chvátal.

Zdvojnásobí se výhry i v doplňkové hře Šance, v posledním pořadí Šance vzroste výhra ze současných 20 korun na 50 korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Sázková společnost chce vylepšit svou mobilní aplikaci pro chytré telefony, která nově umožní sázejícím skenovat čárový kód Potvrzení o sázce a okamžitě tak zjistit, zda a kolik vyhráli. Dostupná bude pro Android i iOS.

Sportka je tradiční číselnou loterií, první sada čísel se losovala už před 57 lety, přesně 22. 4. 1957. Od té doby bylo vylosováno více než sedm tisíc výherních šestičíslí a pouze jedna jediná šestice byla vylosovaná dvakrát. Nejvyšší individuální výhra padla loni v listopadu, kdy jeden výherce získal 399,907.705 korun. Druhou nejvyšší výhru, 148,583.028 korun, si v dubnu 2002 rozdělili dva výherci. Na každého tak připadlo 74,291.514 korun. V doplňkové hře Šance, ve které rozhoduje koncové šestičíslí sázenky, padla nejvyšší výhra v říjnu 2006. Šlo o 10,051.615 korun.

Sazka sázková kancelář vznikla koupí loterijního byznysu od společnosti Sazka, která se v roce 2011 dostala do insolvence. Transakce skupiny PPF a KKCG stála 3,8 miliardy korun. Druhá jmenovaná skupina předloni v prosinci za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti Sazka, sázková kancelář. Česká loterijní jednička dosáhla v roce 2012 zisku před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) 1,3 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz