2. prosince 2016 10:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ze Starbucks udělal globálního obra. Šéf řetězce Schultz po 30 letech končí

Howard Schultz v kavárenském řetězci Starbucks končí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Howard Schultz v kavárenském řetězci Starbucks končí. | foto: Reuters

NEW YORK Generální ředitel kavárenského řetězce Starbucks Howard Schultz (63) příští rok odstoupí. Ve funkci ho od 3. dubna nahradí Kevin Johnson (56), současný provozní ředitel.

Schultz působí ve firmě více než 30 let a přeměnil ji v globálně známou značku. Nadále zůstane ve společnosti jako výkonný předseda správní rady a zaměří se na inovace, design a rozvoj a oblast sociálních aktivit.

Johnson působí ve správní radě firmy od roku 2009. Předtím pracoval v technologických společnostech, včetně Microsoftu a Juniper Networks.

Schultz se vrátil do funkce generálního ředitele v roce 2008. Pod jeho dohledem firma rozšířila nabídku potravin a nápojů a rozšířila svůj věrnostní program a přišla s mobilní aplikací. Tyto kroky pomohly zvýšit kavárnám prodej v USA.

Při Schultzově nástupu do funkce cena akcií Starbucksu činila méně než deset dolarů. Letos vystoupila na rekordních více než 60 dolarů.

Kelímek kávy Starbucks.

Kelímek kávy Starbucks.

ČTK