5. června 2014 7:28, aktualizováno  11:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Stát zažaloval firmu Zemanova poradce. 'Počkáme na verdikt soudu,' vzkázal Hrad

Martin Nejedlý, jednatel Lukoil Aviation Czech ve své kanceláři při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Nejedlý, jednatel Lukoil Aviation Czech ve své kanceláři při rozhovoru pro LN | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Na firmu Lukoil Aviation Czech, kterou vede poradce Miloše Zemana Martin Nejedlý, podal ve středu stát žalobu. Po firmě požaduje 27,5 milionu korun. Zprávu o tom přinesl deník Mladá fronta Dnes. Nejedlý ale poradcem prozatím zůstane.

"Pan prezident vyčká výsledku tohoto soudního sporu a na jeho základě rozhodne," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Text žaloby na firmu Lukoil podle Mladé fronty Dnes a iDnes.cz připravil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Robert Hurt z úřadu deníku řekl, že stát bude kromě částky 27,5 milionu vymáhat i zákonný úrok z prodlení.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ano, mohu potvrdit, že žaloba na Lukoil Aviation Czech byla dnes (ve středu) k soudu doručena," cituje deník mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Lenku Cihlářovou.

Vrátili necelou polovinu

Spor mezi Správou státních hmotných rezerv a uvedenou společností vznikl podle listu v roce 2009, kdy správa uzavřela s firmou smlouvu na obměnu 30 tisíc kubíků zásob leteckého petroleje. Následně prý společnost odebrala ze strategického zásobníku petrolej za 275,6 milionu, zpět ale údajně vrátila jen necelou polovinu.

Správa státních hmotných rezerv jí proto udělila pokutu ve výši 20 procent z ceny nedodaného paliva, tedy 27,5 milionu Kč, Lukoil však sankci rozporoval, dodává Mladá fronta Dnes.

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz