23. srpna 2012 10:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Stavební firma z Rathovy kauzy skončila, už má nástupce

Policisté prohledávají sídlo společnosti Konstruktiva Branko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté prohledávají sídlo společnosti Konstruktiva Branko. | foto: Ondřej Golis, Lidovky.cz

PRAHA Stavební firma Konstruktiva Branko, jejíž ředitel Pavel Drážďanský a obchodní šéf Tomáš Mladý jsou obviněni v korupční aféře bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, mizí z trhu. Nástupcem firmy s miliardovým obratem a dvěma stovkami zaměstnanců je podle obchodního rejstříku neznámá společnost s ručením omezeným Tenton, která vznikla letos na jaře se základním kapitálem 200 000 korun, píše deník E15.

Obě společnosti se na obchodu dohodly minulý týden, Tenton chce podle E15 plně pokračovat v činnosti Konstruktivy Branko. Na Tenton přešly i všechny pohledávky a závazky Konstruktivy Branko, kupní cenu žádná ze stran nezveřejnila.

PŘEČTĚTE SI:

Nástupnická firma v těchto dnech podle rejstříku přestěhovala své sídlo a už působí v budově Branka v pražském Braníku. Na konci července také stavební a realitní firma Tenton změnila majitele. Od podnikatelky Marie Maňasové a jejího syna ji získal nynější jednatel Miloslav Melichárek. Ten je podle informací deníku manažerem Konstruktivy Branko.

Vzhledem k personálnímu propojení je zřejmě hlavním motivem obchodu s firmou Konstruktiva Branko snaha zbavit se obchodní značky pošpiněné korupční kauzou.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?