7. června 2016 10:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Stavebnictví v minusu. Firmy staví méně bytů, dolů jdou i pozemní stavby

Stavba (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Stavebnictví v Česku v dubnu zrychlilo meziroční pokles na 13,7 procenta po březnovém revidovaném snížení o 12,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad. Klesla produkce pozemních i inženýrských staveb. Ubylo také zahájených i dokončených bytů.

Meziměsíčně byla stavební produkce očištěná od sezónních vlivů v dubnu nižší o 3,3 procenta. Produkce v pozemním stavitelství meziročně klesla o 12,8 procenta a výroba v inženýrském stavitelství se snížila o 15,5 procenta.

Počet bytů, které se v dubnu začaly stavět, klesl meziročně o 3,3 procenta na 2614. Stavebníci dokončili 1617 bytů, což bylo proti loňskému dubnu o 17,8 procenta méně.

Stavebních povolení úřady vydaly v meziročním srovnání o 2,9 procenta více, a to 7119. Orientační hodnota těchto staveb stoupla o 40,5 procenta na 31,1 miliardy korun.

PRŮMYSL NA VZESTUPU

  • Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 4,2 procenta po březnovém revidovaném růstu o 1,2 procenta.
  • Proti březnu byla po očištění o sezonní vlivy nižší o 1,3 procenta. Na meziročním výsledku se kladně podepsal zejména automobilový průmysl, který držel růst produkce i zakázek.
  • Informoval o tom Český statistický úřad.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!