8. dubna 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Stávka v srdci luxusu. Značce Louis Vuitton se daří, lidé chtějí více peněz

Louis Vuitton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Louis Vuitton. | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ  Zaměstnanci módního domu Louis Vuitton vyhlásili tento týden stávku. Ve středečním hodinu trvajícím protestu požadovali zvýšení mezd. V dílnách francouzského výrobce luxusních kožených kabelek a doplňků se jedná o první stávku za posledních patnáct let.

Na 30 procent zaměstnanců firmy se shromáždilo v obcích Issoudun a Condé ve střední Francii, kde se nachází ateliéry módní značky. Ve městě Asnières na okraji Paříže stávkovala až polovina pracovníků, stejně tak i ve výrobě na jihu Francie.

„Vyhlašovat stávku u Vuittona je složité. Lidé se bojí, že na ně bude špatně nahlíženo. Nyní se ale dobrá část zaměstnanců mobilizovala, aby ukázala svou nespokojenost,“ ohlásila ve středu odborové organizace Force Ouvrière.

Stávka se uskutečnila po vyhlášení silného hospodářského výsledku společnosti. Ve čtvrtém kvartálu loňského roku značka vykázala devítiprocentní nárůst.

Podle agentury AFP nabídli manažeři firmy Louis Vuitton zvýšení platu o 30 eur měsíčně pro každého zaměstnance nebo individuální nárůst v hodnotě 10 až 20 eur pro 80 procent dělníků.

Společnost vlastní osmnáct kožedělných dílen, z toho dvanáct ve Francii. Pracuje pro ni celkem 3100 lidí. Minulý rok zaměstnala 370 nových dělníků. Značka je výrobcem luxusních kožených kabelek a doplňků včetně oblečení. Společnost patří do portfolia největší obchodní skupiny s luxusním zbožím LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

Kabelka Luis Vuitton. Ilustrační foto.
Kabelka Luis Vuitton, ilustrační foto

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!