15. května 2015 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Štědrá čínská firma: 13 tisícům lidí zaplatila volno v Thajsku

Thajsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thajsko | foto: HedvabnaStezka.cz

BANGKOK Čínská firma poslala na dovolenou do Thajska více než 12 700 lidí. Jde o odměnu pro výkonné zaměstnance i pravidelné zákazníky. Čínští hosté, kteří do Thajska začali přilétat 10. května, prakticky zabrali jedno z místních turistických středisek, které pro ně chystá nepřetržitou sérii banketů.

Thajský úřad pro turistiku potvrdil, že jde o jednu z největších skupin, jaké kdy čínské firmy do země vyslaly. „Je to pro nás velká výzva, ale jsme za ni rádi,“ řekl agentuře AFP Čattan Kundžara, výkonný ředitel pro styk s veřejnosti thajského turistického úřadu.

Obří skupinu turistů poslala do Thajska čínská obchodní společnost Infinitus China. Do Thajska přijíždějí postupně ve skupinách po dvou až třech tisících a v zemi stráví šest dní, kdy si dopřejí například výlet do hlavního města Bangkoku.

Minulý týden zažila obdobnou návštěvu Francie, kam přiletělo na šest tisíc čínských turistů z jediné firmy, která pro ně objednala 4 760 pokojů v 79 čtyř- a pětihvězdičkových hotelech.

Turistika patří mezi nejvýnosnější sektory thajské ekonomiky. Obvykle zajišťuje kolem deseti procent domácího HDP. Čínští turisté nyní tvoří největší skupinu návštěvníků v zemi.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz