19. ledna 2016 10:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Český stavební obr odvolal po dlouhých dvaceti letech svého šéfa

Michal Štefl - bývalý generální ředitel a předseda představenstva OHL ŽS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Štefl - bývalý generální ředitel a předseda představenstva OHL ŽS. | foto: ČTK

BRNO Michal Štefl skončil v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva jedné z největších tuzemských stavebních firem OHL ŽS. V čele firmy byl přes 20 let. Dozorčí rada Štefla odvolala minulý týden. V úterý potvrdil Tomáš Psota z vedení společnosti. Důvody Šteflova odvolání nesdělil.

Novým předsedou představenstva společnosti a generálním ředitelem je José Emílio Pont Pérez. Štefl bude v rámci skupiny OHL působit na pozici místopředsedy dozorčí rady OHL ŽS.

Brněnská stavební firma patří do skupiny, kterou ovládá španělská OHL. Ta vlastní naprostou většinu akcií.

OHL ŽS

  • OHL ŽS patří k největším stavebním firmám v tuzemsku.
  • V poslední době se firma prosazuje mimo jiné například na Balkáně.
  • K tradičním trhům patří Slovensko. Její doménou jsou zejména železniční stavby.

Podle Peréze Štefl OHL ŽS dokázal provést náročným obdobím transformace na akciovou společnost a etablovat ji mezi největší stavební firmy.

„Zároveň se těším na další spolupráci, neboť bychom rádi i nadále využívali jeho bohaté více jak 35leté zkušenosti ve stavebnictví. V současném vysoce konkurenčním prostředí je další rozvoj společnosti naším společným zájmem,“ uvedl Peréz v prohlášení společnosti.

Štefl k tomu uvedl, že se chce i nadále podílet na rozvoji společnosti a spolupracovat zejména na strategickém směřování firmy.

Štefl koncem loňského roku řekl, že firma počítá za rok 2015 s růstem tržeb o zhruba 30 procent na odhadovaných 13 miliard korun. Zároveň ale plánovala ztrátu, která souvisela s cenami, za které se stavělo v minulých letech.

ČTK