Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Klienti nedostanou za zrušené zájezdy nic. Může za to legislativa

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 25.7.2012 10:16
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
B. Hejda 25.7.2012 10:11

Generali lže

Generali lže: Zákon je formulován jasně - cestovka zkrachuje, pojišťovna platí. Detaily smluvních ujednání mezi pojišťovnou a cestovkou nemusí klienty zajímat. Pojišťovna má nejenom právo, ale dokonce fakticky i povinnost se zajímat, jestli cestovka neprodává zájezdy nad rámec sjednané výše krytí. Konkrétně bych upozornil na odstavec 3 paragrafu 7 zákona 159/99:

"Pojišťovna není oprávněna odmítnout pojistné plnění nebo snížit jeho výši v případě, dozví-li se po pojistné události, že cestovní kancelář vědomě poskytla nepravdivé nebo neúplné podklady, které byly pro uzavření pojištění podstatné. Pojišťovna je však v tomto případě oprávněna domáhat se náhrady škody na cestovní kanceláři."

Čili legislativně je situace natolik jasná, že lidem stačí vzít příslušné doklady a jednoduše u soudu požádat o platební rozkaz, nemusí ani dojít k žádnému velkému líčení. S tim pak na ty parchanty můžou rovnou poslat exekutora, aspoň si jednou taky vyzkouší, jaké to je.

R. Janulík 25.7.2012 1:28

GENERALI

Je krasne jak se generali vymlouva na chybu v zakone misto aby zaplatila skody tak se vyhyba s touhle Svi....skou pojistovnou jsem mel vzdy problemi,.. pri povodnich v Praze nezaplatila i kdyz jsem mel obchod pojisten dale pri bouracce ani havarijni proste horsi pojistovna neni! Byt klientem zkrachovale cestovky tak ji zaluji! A diskuzi na idnes ani cist nemuzu tam snad pisi akcionari ty zlodejsky pojistovny tady na lidovkach se jim asi nechce platit za sms registracni!

J. Kadeřábek 25.7.2012 0:22

Hlavně, že nás stát prostřednictvím

médií masíruje jak je to jednoduché prověřit si zda je CK pojištěná a tak získat jistotu. A jak je vidět je to všechno ku hounu.

B. Hejda 25.7.2012 10:13

Re: Hlavně, že nás stát prostřednictvím

Stát je v tomto nevinně. Generali lže a doufá, že jí to projde, ale žádná chyba v tomhle zákoně není (nebo možná ano, ale ne ta, kterou tvrdí pojišťovna).

M. Prokop 24.7.2012 22:13

Jak u blbejch,

aneb příliš složitá a podrobná legislativa.

Jako kdyby nestačilo napsat, že pojišťovna proplatí všechny oprávněné nároky. Výši pojistného ať si stanoví podle toho.

B. Hejda 25.7.2012 10:16

Re: Jak u blbejch,

Ten zákon není až tak složitý (lze najít například na http://www.accka.cz/article.asp?article_id=24 ). A je to přsně, jak píšete - pojišťovna platí vždy celou částku. A má právo kdykoliv chtít po CK doklady, na základě kterých si může ověřit, jestli jí ta kancelář nelhala o výši svých závazků.

J. Kottas 24.7.2012 22:13

Že by zase zafungoval Marek Benda?

Tento exot, žijící ze slávy svého otce, už zadrbal kde co....

M. Prokop 24.7.2012 22:14

Re: Že by zase zafungoval Marek Benda?

Benda nic moc, ale tohle je systémová chyba příliš detailního právního řádu.

m. Paikr 24.7.2012 21:45

Co je české,

to je hezké.Ne, co je české to stojí za h...o a to platí nejen u cestovek.

P. Broda 24.7.2012 20:53

Nikdy nejezdím na dovolené skrze cestovky

Ale co se týče  pojišťovny Generali zakáztal bych jí činnost v této republice ! A to nejenom  díky této kauze . Vždy najdopu nějaké kličky  jak vám nevyplatit to co jste si sjednali !

R. Janulík 25.7.2012 1:49

Re: Nikdy nejezdím na dovolené skrze cestovky

presne ale na to tahle pojistovna doplati sama ja bych si u ni nepojistil ani krysu.

P. Pruner 24.7.2012 19:42

žalovat stát

Proč tedy nežalovat stát za to, že legislativa neodpovídá evropské směrnici ? Jak to, že prostý zákazník nemá šanci ověřit, zda cestovka splňuje výši pojistného? Proč příslušné instituce nechají takovou cestovku nabízet zájezdy ?

Z. Kulhánková 24.7.2012 20:50

Re: žalovat stát

Ale samozřejmě, že zákazník takovou možnost má. Prostý ještě neznamená hloupý.

P. Broda 24.7.2012 21:10

Re: žalovat stát

Proč žalovat stát ? Ten dal jasné kritéria . Generalli  aby  vydělala opět odělala kulišárnu aby přemudřila ostatní pojišťovny  a teď se cuká vyplácet jak jejejím zvykem ! Vypráskat tento zmtek z Čr !!

E. Došlík 25.7.2012 8:15

Re: žalovat stát

Jistě, že stát! MMR, které má na starosti cestovní ruch, nedostatečně provádí svou práci, za kterou jsou velmi dobře placeni, a pak se vymlouvají. Ne, musí se začít tam, kde je začátek nitky, která má na starosti CK . . . .

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...