9. října 2017 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Strnadově skupině se loni dařilo. Výrazně jí narostl zisk i tržby

Logo automobilky Tatra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo automobilky Tatra. | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

PRAHA Skupina Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Jaroslava Strnada má za sebou úspěšný rok. Loni se jí podařilo zvýšit tržby o více než čtvrtinu na 15,4 miliardy korun a provozní zisk rovněž o čtvrtinu na 1,9 miliardy korun. Skupina výsledky v pondělí představila v tiskové zprávě.

Do výsledků zbrojařské a průmyslové skupiny jsou započítány všechny firmy Jaroslava Strnada, včetně Tatry, která není zatím s holdingem přímo propojena.

Holding v loňském roce rostl i díky nákupům dalších firem. Do skupiny přibyla například Avia, která letos  obnovila výrobu v Přelouči, Elton hodinářská, výrobce hodinek Prim, či letecké opravny Job Air Technic.

Nákupy vedly také k rychlému růstu počtu zaměstnanců. Na konci roku pro skupinu pracovalo 4875 lidí, což je o 1200 více než v roce 2015.

V nákupech společnost pokračuje i letos. Slovenská část skupiny například vstoupila do srbské strojírenské společnosti IMK 14. Oktobar.

Tatra T 810
Tatra T 810

„Nevylučujeme, že do konce tohoto roku proběhnou ještě další významné akvizice v českém průmyslu. Holdingu CSG se daří a klade důraz na získávání a rozvoj výrobních kapacit,“ řekl tiskový mluvčí CSG Andrej Čírtek.

CSG se také daří v zakázkách pro českou armádu. Ta rozhodla, že za 4,8 miliardy korun pořídí 62 obrněných vozů od dodavatele Tatra Export. Několik desítek vozů dodala Tatra armádě také v první polovině letošního roku.

Strnadova skupina na sebe letos upoutala pozornost i tím, že se její zbraně objevily v Ázerbájdžánu, na který platí embargo. Firma však popřela, že by se zemí obchodovala. Zbrojní systémy skupina prý vyvezla do Izraele.

kopMichal Kopřiva

TIP: Mějte přehled o dítěti v autě i bez otáčení
TIP: Mějte přehled o dítěti v autě i bez otáčení

Díky digitální video chůvičce do auta už se nemusíte otáčet směrem k vaší ratolesti a můžete se věnovat bezpečnému řízení.