Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Strnadově skupině se loni dařilo. Výrazně jí narostl zisk i tržby

Logo automobilky Tatra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo automobilky Tatra. | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

PRAHA Skupina Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Jaroslava Strnada má za sebou úspěšný rok. Loni se jí podařilo zvýšit tržby o více než čtvrtinu na 15,4 miliardy korun a provozní zisk rovněž o čtvrtinu na 1,9 miliardy korun. Skupina výsledky v pondělí představila v tiskové zprávě.

Do výsledků zbrojařské a průmyslové skupiny jsou započítány všechny firmy Jaroslava Strnada, včetně Tatry, která není zatím s holdingem přímo propojena.

Holding v loňském roce rostl i díky nákupům dalších firem. Do skupiny přibyla například Avia, která letos  obnovila výrobu v Přelouči, Elton hodinářská, výrobce hodinek Prim, či letecké opravny Job Air Technic.

Nákupy vedly také k rychlému růstu počtu zaměstnanců. Na konci roku pro skupinu pracovalo 4875 lidí, což je o 1200 více než v roce 2015.

V nákupech společnost pokračuje i letos. Slovenská část skupiny například vstoupila do srbské strojírenské společnosti IMK 14. Oktobar.

Tatra T 810
Tatra T 810

„Nevylučujeme, že do konce tohoto roku proběhnou ještě další významné akvizice v českém průmyslu. Holdingu CSG se daří a klade důraz na získávání a rozvoj výrobních kapacit,“ řekl tiskový mluvčí CSG Andrej Čírtek.

CSG se také daří v zakázkách pro českou armádu. Ta rozhodla, že za 4,8 miliardy korun pořídí 62 obrněných vozů od dodavatele Tatra Export. Několik desítek vozů dodala Tatra armádě také v první polovině letošního roku.

Strnadova skupina na sebe letos upoutala pozornost i tím, že se její zbraně objevily v Ázerbájdžánu, na který platí embargo. Firma však popřela, že by se zemí obchodovala. Zbrojní systémy skupina prý vyvezla do Izraele.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?