9. října 2017 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Strnadově skupině se loni dařilo. Výrazně jí narostl zisk i tržby

Logo automobilky Tatra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo automobilky Tatra. | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

PRAHA Skupina Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Jaroslava Strnada má za sebou úspěšný rok. Loni se jí podařilo zvýšit tržby o více než čtvrtinu na 15,4 miliardy korun a provozní zisk rovněž o čtvrtinu na 1,9 miliardy korun. Skupina výsledky v pondělí představila v tiskové zprávě.

Do výsledků zbrojařské a průmyslové skupiny jsou započítány všechny firmy Jaroslava Strnada, včetně Tatry, která není zatím s holdingem přímo propojena.

Holding v loňském roce rostl i díky nákupům dalších firem. Do skupiny přibyla například Avia, která letos  obnovila výrobu v Přelouči, Elton hodinářská, výrobce hodinek Prim, či letecké opravny Job Air Technic.

Nákupy vedly také k rychlému růstu počtu zaměstnanců. Na konci roku pro skupinu pracovalo 4875 lidí, což je o 1200 více než v roce 2015.

V nákupech společnost pokračuje i letos. Slovenská část skupiny například vstoupila do srbské strojírenské společnosti IMK 14. Oktobar.

Tatra T 810
Tatra T 810

„Nevylučujeme, že do konce tohoto roku proběhnou ještě další významné akvizice v českém průmyslu. Holdingu CSG se daří a klade důraz na získávání a rozvoj výrobních kapacit,“ řekl tiskový mluvčí CSG Andrej Čírtek.

CSG se také daří v zakázkách pro českou armádu. Ta rozhodla, že za 4,8 miliardy korun pořídí 62 obrněných vozů od dodavatele Tatra Export. Několik desítek vozů dodala Tatra armádě také v první polovině letošního roku.

Strnadova skupina na sebe letos upoutala pozornost i tím, že se její zbraně objevily v Ázerbájdžánu, na který platí embargo. Firma však popřela, že by se zemí obchodovala. Zbrojní systémy skupina prý vyvezla do Izraele.

kopMichal Kopřiva

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!