3. listopadu 2010 12:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Student Agency dostala pokutu šest milionů, do Brna jezdila moc levně

Radim Jančura, majitel Student Agency | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radim Jančura, majitel Student Agency | foto: Lidové noviny

PRAHA Student Agency dostala od antimonopolního úřadu pokutu šest milionu korun za nízké ceny na lince Praha-Brno. Firma s verdiktem nesouhlasí a odvolá se.

Informoval o tom mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Antimonopolní úřad posuzoval situaci z počátku roku 2008, kdy na lince začala jezdit i společnost ASIANA. Ta zavedla nižší ceny, než za které jezdila Student Agency. Cenový boj mezi konkurencí byl z krátkodobého hlediska výhodný především pro cestující.

Asiana zpočátku nastavila ceny na 50 korunách, Student Agency v reakci na to na některých spojích snížila jízdné na stejnou cenu.

Student Agency se brání tím, že antimonopolní úřad údajně nevzal v potaz další autobusové dopravce na trhu a ani železnici, respektive České dráhy, které na trase také jezdí. "Myslíme si, že je dvojí metr na soukromé firmy a státem vlastněné subjekty," řekl Ondrůj s tím, že ÚOHS údajně odmítl další důkazní šetření, které firma požadovala.

Lidovky.cz, ČTK