22. prosince 2011 13:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Student Agency zdražuje. Podívejte se o kolik

Autobus STUDENT AGENCY - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus STUDENT AGENCY - ilustrační foto | foto: Reprofoto

BRNO Autobusový dopravce Student Agency od ledna zdraží na některých trasách jízdné. Ceny zvýší o pět nebo deset korun. Důvodem je zvýšení sazby DPH. U některých tras se ceny ale nezmění.

Například cena nejvyužívanější kreditové jízdenky na lince Praha - Brno zůstává na 165 korunách. Ceny firma nemění ani na lince Praha - Liberec, uvedla Student Agency dnes v tiskové zprávě.

Do Liberce zůstává levnější ČSAD

Cesta do Prahy s libereckým dopravním podnikem zdraží od Nového roku o desetikorunu na 85 korun. Důvodem je zvýšení sazby DPH z deseti na 15 procent, zdražení mýtného o čtvrtinu a také stále rostoucí cena nafty, řekla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová. I po zdražení bude cena základní jízdenky o pět korun levnější než u konkurenční společnosti Student Agency, která jezdí do Prahy za 90 korun.

Změny platí od druhého ledna. "Ještě na Nový rok budou cestující moci cestovat za stávající ceny, stejně tak si stále mohou koupit jízdenky v předprodeji na cesty po 2. lednu za stávající ceny. Úprava cen absorbuje rozhodnutí úpravu sazby DPH, což je náklad, který Student Agency stejně jako ostatní dopravci nemůže nikterak ovlivnit," uvedl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Na nejvytíženější lince Brno - Praha bude pevná jízdenka stát místo 200 korun 210. O pět korun zdraží jízdné na lince Brna a Prahy do Jihlavy. U kreditové jízdenky pro dospělé firma zdraží o pět korun jízdné z 85 na 90 korun. Ostatní jízdné na této trase bude beze změn.

O pět korun zdraží jízdné na linkách z Prahy do Karlových Var a Hradce králové. Podraží i spojení z hlavního města do Českého Krumlova. U mezinárodních linek na Slovensko se ceny navyšují o 10 - 13 korun.

Skupině Student Agency vzrostl v pololetí meziročně obrat o 35 procent na 2,85 miliardy korun. Dopravce plánuje za rok 2011 obrat 5,5 miliardy, což by oproti roku 2010 mělo být navýšení o více než miliardu korun.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR KVALITY S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 33 000 - 45 000 Kč