9. srpna 2013 16:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Suchý záchod a plíseň na stěnách. Inspekce zavřela vietnamskou večerku

Kvůli plísni nařídila inspekce uzavřít obchod ve Velvarech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli plísni nařídila inspekce uzavřít obchod ve Velvarech | foto: SZPI

BRNO Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila uzavřít obchod s potravinami živnostníka Quena Nguyena Vana na náměstí Krále Vladislava 57 ve Velvarech ve Středočeském kraji. Ze stěn a stropu prodejny opadávala omítka, která mohla znečišťovat zde nabízené potraviny. Na místě byly i jiné nedostatky, například plíseň.

Část stěn prodejny byla provlhlá od zatékající vody a ve skladu potravin na stěně v důsledku vlhkosti vznikla rozsáhlá černá plíseň.

"V prodejně nebyla k dispozici tekoucí teplá voda ani prostředky na mytí rukou a personál neměl přístup k funkčnímu splachovací toaletě. Venku mimo prostor provozovny se pouze nacházela toaleta bez přívodu vody. Záchod nebyl splachovací a nebyl udržován v čistotě a v dobrém technickém stavu," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Provozovatel podle něj nabízel zejména balené potraviny, nebalené ovoce a zeleninu, alkoholické i nealkoholické nápoje a cigarety. Inspekce povolí znovuotevření prodejny až po splnění hygienických požadavků. S provozovatelem inspekce zahájí správní řízení.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?