24. ledna 2013 15:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sunar už není jen kojenecká výživa, vrhl se na oblečení pro děti

Značka Sunar nabídne od února kolekci oblečení pro děti  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Značka Sunar nabídne od února kolekci oblečení pro děti | foto: sunarfashion.cz

PRAHA Logo Sunar už nenajdete jen na baleních kojenecké výživy. Společně s módní návrhářkou Hanou Zárubovou totiž dlouholetá značka vytvořila limitovanou kolekci dětského oblečení Sunar Fashion. Trička, čepice či mikiny určené pro děti od devíti měsíců do tří let budou v prodeji od února.

První výrobky značky Sunar, jejíž název vznikl spojením počátečních slabik ze slov "sušené národní", se na českém trhu začaly prodávat v roce 1950. Společnost, která se v roce 2004 stala součástí mezinárodní švýcarské firmy Hero se nyní vrhla na dětské odívání.

Bavlněné oblečení z kolekce Sunar Fashion je vyrobeno v Česku bez umělých příměsí a obsahuje body, tepláčky, šatičky, čepičku a mikinku. Návrhářka Hana Zárubová se zabývá designem módy více než deset let, oblečení pro děti ale navrhovala úplně poprvé.

"Soustředím se převážně na dámskou kolekci, zaměřenou spíše na běžné nošení se sportovně elegantním detailem. Mám tříletého syna, tudíž nabídka od značky Sunar udělat dětskou kolekci byla pro mě opravdu výzvou," uvedla Zárubová, která v roce 2010 v rámci Czech Grand Design získala ocenění Módní designér roku.

Základní barvou kolekce je šedá a bílá. Na lemování je použita kontrastní oranžová, která je typická pro Sunar. "Tvoří a jen zlehka rozsvítí neutrální základ, a zároveň dodává kolekci hravý vzhled," doplnila Zárubová. Oranžový je také motiv žirafy, který se opakuje v rámci celé kolekce.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?