11. května 2014 15:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejvíce miliardářů žije v Londýně, následuje Moskva a New York

Ocelářský magnát Lakšmí Mittal - nejbohatší muž Británie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ocelářský magnát Lakšmí Mittal - nejbohatší muž Británie | foto: Reprofoto

LONDÝN Městem s největším počtem miliardářů na světě je Londýn, za kterým následují Moskva a New York. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnil britský list Sunday Times. V Londýně podle listu žije 72 osob, jejichž majetek přesahuje miliardu liber (33,5 miliardy Kč). V Moskvě je to 48 osob a v New Yorku 43 osob.

Sunday Times rovněž uvádí, že Británie je zemí s nejvyšším poměrem počtu miliardářů k počtu obyvatel. Celkem v zemi žije 104 miliardářů, tedy jeden miliardář na 607 000 obyvatel. Například ve Spojených státech připadá jeden miliardář na zhruba milion obyvatel.

Celkový majetek britských miliardářů přesahuje 300 miliard liber. Před rokem bylo v Británii 88 miliardářů s celkovým jměním v hodnotě kolem 245 miliard liber.

Mezi známé miliardáře žijící v Británii patří například indický magnát Lakšmí Mittal, který ovládá největší světovou ocelářskou skupinu ArcelorMittal, či ruský podnikatel Roman Abramovič, jemuž patří fotbalový klub Chelsea.

Lidovky.cz, ČTK