30. dubna 2011 10:56 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Svatba zamávala sítí jako milion konvic

Elektřina - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektřina - ilustrační foto. | foto: Michael SohnČTK

LONDÝN Královská svatba prince Williama s Kate Middletonovou přitáhla Brity k televizorům a vyvolala větší výkyv ve spotřebě energie, než tomu bylo v roce 1981 v době sňatku prince Charlese s Dianou. Oznámila to agentura AP s odvoláním na data britské rozvodné sítě.

Elektrické podniky zaznamenaly skokový nárůst ve spotřebě elektřiny bezprostředně po obřadu, tedy v době, kdy se novomanželé vraceli z Westminsterského opatství do Buckinghamského paláce.

Čtěte také

Lidé opustili obrazovky, vrátili se k běžné činnosti a spotřeba energie rázem celostátně stoupla o celých 2400 megawattů. Po svatbě prince Charlese s Dianou v roce 1981 byl nárůst jen 1800 megawattů.

Výkyv, který rozvodná síť zaznamenala po sňatku Williama a Kate, se rovnal okamžitému zapojení zhruba milionu varných konví na čaj, uvedla AP.

Podívejte se

Jde o čtvrtý nejvyšší nárůst dosud v Británii zaznamenaný; rekord ve výši 2800 megawattů drží penaltový rozstřel mezi Anglií a západním Německem v semifinále fotbalového šampionátu v roce 1990.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
C++ VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 45 000 Kč