29. dubna 2014 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Svátek fotbalu, nebo světová ostuda? Podívejte se, jak Brazilci nestíhají

Arena Corinthians v Sao Paulu dělá pořadatelům největší starosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arena Corinthians v Sao Paulu dělá pořadatelům největší starosti. | foto: Reuters

BRASILIA Mistrovství světa ve fotbale se bude letos konat v zemi tomuto sportu zaslíbené a nikdo nepochybuje o tom, že atmosféra bude neopakovatelná. Čím víc se však blíží termín zahájení, tím větší panují obavy z celosvětové ostudy. Několik stadionů totiž stále připomíná staveniště.

Turnaj se bude hrát na 12 stadionech ve 12 městech a účastní se ho 32 národních týmů. Tři stadiony však dosud nejsou dokončeny a panují velké obavy z toho, zda Brazilci všechny práce stihnou.

FIFA v uplynulých týdnech opakovaně vyjádřila svou nespokojenost s nedodržením časového harmonogramu, mimo jiné i proto, že Brazílie měla na přípravu spojenou s organizací šampionátu téměř sedm let.

I když se nedostavěné stadiony snad podaří dokončit před zahájením turnaje za méně než 50 dní, u řady hřišť dosud chybí potřebná infrastruktura. Podívejte se na snímky všech stadionů, které na poslední chvíli dávají stovky dělníků do pořádku.

Kritická je situace zejména v Sao Paulu, kde se nestihne dokončit autobusový terminál a přístupová cesta z metra bude dokončena těsně před zahájením mistrovství. Původní termín otevření stadionu byl přitom už 15. leden.

Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?