Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Svátek fotbalu, nebo světová ostuda? Podívejte se, jak Brazilci nestíhají

Arena Corinthians v Sao Paulu dělá pořadatelům největší starosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arena Corinthians v Sao Paulu dělá pořadatelům největší starosti. | foto: Reuters

BRASILIA Mistrovství světa ve fotbale se bude letos konat v zemi tomuto sportu zaslíbené a nikdo nepochybuje o tom, že atmosféra bude neopakovatelná. Čím víc se však blíží termín zahájení, tím větší panují obavy z celosvětové ostudy. Několik stadionů totiž stále připomíná staveniště.

Turnaj se bude hrát na 12 stadionech ve 12 městech a účastní se ho 32 národních týmů. Tři stadiony však dosud nejsou dokončeny a panují velké obavy z toho, zda Brazilci všechny práce stihnou.

FIFA v uplynulých týdnech opakovaně vyjádřila svou nespokojenost s nedodržením časového harmonogramu, mimo jiné i proto, že Brazílie měla na přípravu spojenou s organizací šampionátu téměř sedm let.

I když se nedostavěné stadiony snad podaří dokončit před zahájením turnaje za méně než 50 dní, u řady hřišť dosud chybí potřebná infrastruktura. Podívejte se na snímky všech stadionů, které na poslední chvíli dávají stovky dělníků do pořádku.

Kritická je situace zejména v Sao Paulu, kde se nestihne dokončit autobusový terminál a přístupová cesta z metra bude dokončena těsně před zahájením mistrovství. Původní termín otevření stadionu byl přitom už 15. leden.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?