18. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Světová jednička v kancelářském nábytku přesouvá výrobu do Česka

Americký výrobce nábytku Steelcase postaví závod v Česku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký výrobce nábytku Steelcase postaví závod v Česku | foto: Reuters

NEW YORK Americký výrobce kancelářského nábytku Steelcase uzavře závod v Německu a postaví továrnu v České republice. Firma ve zprávě pro americkou burzovní komisi uvedla, že do českého závodu vloží zhruba 25 milionů dolarů (470 milionů korun).

Steelcase předpokládá, že počáteční investice do výrobního závodu v Česku se bude pohybovat mezi deseti a 15 miliony dolarů. Firma s touto investicí počítá ve druhé polovině příštího roku. Další podrobnosti ohledně českého závodu nesdělila.

Steelcase zahájila jednáním se závodní radou své německé továrny postup předepsaný pro uzavření závodu. Náklady tohoto kroku by se měly pohybovat mezi 20 a 25 miliony dolarů. Celkově ale Steelcase očekává, že přesun produkce z Německa do Česka jí bude od roku 2016 šetřit asi deset milionů dolarů ročně.

Steelcase je největším světovým výrobcem kancelářského nábytku a židlí. Na českém trhu nabízí svou produkci od roku 1993, odkdy má v Praze pobočku. Firma po celém světě zaměstnává 10.400 lidí ve 21 továrnách a její tržby v posledním fiskálním roce dosáhly 2,9 miliardy dolarů (54,5 miliardy Kč).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!