27. října 2012 7:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Švýcarská banka UBS propustí 10 tisíc lidí

Švýcarská banka UBS  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švýcarská banka UBS | foto: Shutterstock

ŽENEVA Největší švýcarská banka UBS AG se chystá propustit 10.000 zaměstnanců, tedy zhruba 16 procent celkové pracovní síly. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Propouštění bude jedno z největších v historii banky, která se potýká s poklesem příjmů a potřebuje navýšit kapitál. Zrušení míst se dotkne všech regionů. Většina propuštěných má být z oblasti investičního bankovnictví a obchodování. Banka má více než 60.000 zaměstnanců.

Nové vedení nepomohlo
UBS podle zdroje zřejmě poskytne detailní informace o propouštění spolu s výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. Ty mají být zveřejněny 30. října. Loni UBS oznámila, že propustí 3500 zaměstnanců, tedy více než pět procent pracovní síly. Vyměnila rovněž vedení, které slíbilo posílit divizi správy majetku pro bohaté klienty a omezit aktivity na kapitálových trzích.

Velké světové banky v poslední době snižují náklady, aby vyrovnaly pokles zisků způsobený útlumem globální ekonomiky a slabého obchodování s akciemi. Musejí se také vyrovnávat se zvýšenými požadavky na kapitálovou přiměřenost.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz