22. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Švýcarské banky UBS a Credit Suisse zruší 7000 pracovních míst

Švýcarská banka UBS  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švýcarská banka UBS | foto: Shutterstock

CURYCH Dvě největší švýcarské bankovní skupiny UBS a Credit Suisse plánují v rámci snižování nákladů výrazné propouštění. Celkem mají obě banky zrušit až 7000 pracovních míst, napsal dnes švýcarský deník Der Sonntag s odkazem na zdroje z bank.

Dvě největší švýcarské bankovní skupiny UBS a Credit Suisse plánují v rámci snižování nákladů výrazné propouštění. Celkem mají obě banky zrušit až 7000 pracovních míst, napsal dnes švýcarský deník Der Sonntag s odkazem na zdroje z bank.

Velké světové banky snižují náklady, aby vyrovnaly pokles zisků způsobený útlumem globální ekonomiky a slabého obchodování s akciemi. Musejí se také vyrovnávat se zvýšenými požadavky na kapitálovou přiměřenost.

UBS plánuje podle listu zrušit 900 míst v oddělení informačních technologií a další dva až čtyři tisíce v divizi investičního bankovnictví a dalších operacích. Credit Suisse podle listu oznámí v brzké době zánik až 2000 míst. Žádná z bank zprávu agentuře Reuters nekomentovala.

UBS by mohla propouštění oznámit 30. října, kdy zveřejní své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Credit Suisse má výsledkovou zprávu naplánovanou na 25. října, jiný švýcarský list Sonntagszeitung dnes ale napsal, že banka zatím nová úsporná opatření neoznámí.

ČTK, Lidové noviny