16. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Topolánek junior naskakuje do realit, šanci mu dala nadnárodní společnost

Karikatura Mirka Topolánka se synem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karikatura Mirka Topolánka se synem | foto: RICHARD CORTÉS

PRAHA Tomáš Topolánek, syn bývalého premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka, se stal zaměstnancem mezinárodní společnosti Cushman & Wakefield. Firma se specializuje na poradenství v oblasti pronájmu komerčních nemovitostí. Topolánek junior nastoupil do společnosti na začátku tohoto roku a ve dvaceti čtyřech letech se stal novou posilou investičního týmu.

„Ano, pan Topolánek u nás pracuje,“ potvrdila včera informaci LN mluvčí mezinárodní firmy Lenka Minárová. Topolánkovu funkci však nechtěla dále specifikovat. Jméno Tomáše Topolánka v tuto chvíli nefiguruje ve veřejném seznamu zaměstnanců, který má firma volně k dispozici na svých oficiálních stránkách.

Mladý realitní makléř Společnost Cushman & Wakefield se věnuje pronájmu nemovitostí, korporativnímu financování, investičnímu bankovnictví, správě nemovitostí či oceňování. V minulosti společnost spravovala na území Česka například obchodní centrum Olympia i dům Bondy v Mladé Boleslavi, zastupovala společnost Avestus Capital Partners při prodeji hotelu Jurys Inn v Praze nebo sponzorovala nové lavičky na Václavském náměstí.

Nemovitosti i v Rusku

Do portfolia společnosti patří nemovitosti v Evropě, ale i USA či v Rusku. Své pobočky má kromě pražské kancelářské budovy Quadrio i v Singapuru, Chicagu nebo v Londýně. Celkem provozuje více než 300 poboček, a to v 60 zemích světa. Světový lídr poskytující služby v oboru komerčních nemovitostí vstoupil na český trh v roce 1993.

Bývalý ministerský předseda Mirek Topolánek je nyní předsedou lobbistického Teplárenského sdružení České republiky, zároveň pracuje i pro EPH miliardáře Daniela Křetínského.

Ještě v minulém roce byl však generálním ředitelem VAE Controls. Do politiky vstoupil v roce 1990. Byl předsedou ODS i premiérem. Politickou kariéru ukončil v roce 2010. V pozadí byla mimo jiné tak zvaná toskánská aféra, kde trávil dovolenou s byznysmeny a lobbisty.

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBY S MATURITOU - PRÁCE S PC

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 24 000 Kč