6. srpna 2009 11:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile poprvé překonal Telefóniku, ta má lukrativnější klienty

T-Mobile. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile. | foto: ČTK

Mobilní operátor T-Mobile vykázal v pololetí tržby 16 miliard korun, což je o dvě procenta méně, než ve stejném období loni. I přes pokles se firma ve výši tržeb poprvé dostala před konkurenční Telefóniku O2, která do června vykázala snížení příjmů z mobilního podnikání o 5,5 procenta na 15,6 miliardy.

Počet zákazníků meziročně vzrostl o 2,3 procenta na 5,43 milionu, což je rovněž nejvíce na trhu. Telefónica zvýšila počet klientů o 2,1 procenta na 4,84 milionu a Vodafone o 6,7 procenta na 2,94 milionu.

Počet lukrativnějších tarifních zákazníků stoupl u T-Mobilu téměř o desetinu na 2,6 milionu. Průměrný příjem na zákazníka přesto klesl o 24 korun na 472 Kč měsíčně. Pokles ovlivnilo uvedení tarifů nové generace, migrace zákazníků na předplacené služby a regulační opatření. O2 měla průměrný měsíční příjem na klienta 526 korun a Vodafone ve 2. čtvrtletí 547 korun.

"Přestože byly výsledky za první pololetí ovlivněny zpomalením ekonomiky, podařilo se nám udržet pozitivní trend jejich vývoje. Skutečnost, že jsme dosáhli růstu u důležitých ukazatelů, je důkazem silné motivace a stabilních hospodářských výsledků," uvedl generální ředitel Roland Mahler.

ČTK, Lidovky.cz