18. října 2012 15:10, aktualizováno  16:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile postihl půlhodinový výpadek sítě, potíže měl i web

T-Mobile postihl rozsáhlý výpadek sítě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile postihl rozsáhlý výpadek sítě |

PRAHA „Omlouváme se, ale volané číslo neexistuje,“ oznamoval kolem třetí hodiny hlas automatu mnoha zákazníkům mobilního operátora T-Mobile. Ti nemohli zhruba půl hodiny ze svých telefonů volat, nepřipojili se na internet a nepomohla jim ani infolinka. Také webové stránky operátora nezvládly nápor návštěvníku a delší dobu byly nedostupné.

Mluvčí společnosti o žádném technickém problému krátce po třetí hodině neměla tušení. „Výpadek našich služeb jsme nezaznamenali. Zřejmě půjde o lokální potíže na Smíchově,“ řekla nejprve mluvčí T-Mobile Martina Kemrová.


O půl hodiny později už byla situace jasnější. „Už všechno běží, výpadek trval přesně 26 minut. Poprvé jsme ho zaznamenali ve 14:58,“ uvedla následně mluvčí. Příčinou výpadku byla softwarová chyba v ústřednách. „Teď už odstraněná. Všechno běží, jak má,“ dodala Kemrová.

Na to, že ze svých telefonů nemohou volat, si zákazníci T-Mobile stěžovali z celé republiky. Obzvláště na sociálních sítích. Tam se o výpadku začaly objevovat první zprávy krátce před třetí hodinou. Zhruba po půl hodině už byly problémy u řady čísel odstraněny.

Výpadky z minulého týdne

Masivní výpadky postihly  v minulém týdnu i síť Vodafone. Mobilní operátor odstranil problémy s přihlašováním do sítě a s voláním některým uživatelů do několika hodin. Výpadek v úterý 9. října ve středních, východních Čechách a v Praze způsobily blíže nespecifikované technické komplikace.

Zákazníkům, kteří měli problém s přihlášením do sítě, Vodafone doporučil telefon restartovat. Podle neoficiálních informací výpadek postihl řádově desítky tisíc uživatelů z celkových 3,3 milionu zákazníků operátora.

Klienti mobilního operátora Vodafone se nemohli několik hodin dovolat ani v Plzeňském kraji ve středu 12. října. Důvodem byly problémy vzniklé chybou na infrastruktuře dodavatele, společnosti GTS Czech.

mevMartin Nevyhoštěný, skŠárka Kabátová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!