17. září 2013 7:35, aktualizováno  8:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile v noci postihl výpadek, netýkal se ale všech zákazníků

Mobilní telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Telekomunikačního operátora T-Mobile postihl na území celého Česka výpadek hlasových služeb. Týkal se ale jen některých čísel, nepostihl všechny zákazníky. Operátor to oznámil večer na sociální síti. Na vině byla technická závada.

Mluvčí T-Mobile Martina Kemrová ČT řekla, že problémy byly odstraněny už kolem půlnoci. Výpadek se podle jejího odhadu týkal asi tisícovky uživatelů. Pokud u některých uživatelů, zejména těch, kteří mají smartphone, problémy stále přetrvávají, doporučuje mluvčí "telefon na pět minut vypnout a poté přístroj znovu nastartovat".

"Vážení zákazníci, moc se omlouváme, ale v současné chvíli řešíme problémy s přihlašováním čísel do sítě, může se proto stát, že se ve vašem telefonu bude síť hlásit jako nedostupná," sdělil večer operátor na své facebookové stránce.

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí T-Mobile uvedla, že se částečný výpadek hlasových služeb objevil kolem 19:00. "Pravděpodobnou příčinou je závada na síťovém prvku. Technici problém intenzivně řeší s dodavatelem. Věříme, že se závadu podaří odstranit během noci," řekla serveru.

Zákazníci T-Mobile na sociální síti uvedli, že nemají signál, ale někteří tvrdí, že žádné problémy neměli. Výpadek se týká jen některých skupin čísel, tedy ne všech klientů.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.