2. června 2014 9:47, aktualizováno  21:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile se do konce roku sloučí s provozovatelem sítí GTS

Logo T-Mobile. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo T-Mobile. | foto: Reuters

PRAHA Mobilní operátor T-Mobile do konce roku převezme tuzemskou pobočku telekomunikační firmy GTS. T-Mobile je podle počtu zákazníků největším mobilním operátorem a GTS je po Telefónice největší tuzemský provozovatel pevných sítí. Již do října by se měly obě firmy spojit na úrovni provozu.

V pondělí to uvedl Deutsche Telekom, který je mateřskou firmou T-Mobilu. Náklady na fúzi neuvedl.

Deutsche Telekom uzavřel dohodu o koupi středoevropské skupiny GTS Central Europe v polovině loňského roku. Transakci v hodnotě 546 milionů eur (téměř 15 miliard Kč) schvalovaly regulační orgány. Vedle Česka se integrace uskuteční na polském trhu.

ČTĚTE VÍCE

Podle členky představenstva Claudie Nematové chce Deutsche Telekom zachovat know-how GTS a kombinovat přístup k podnikání firmy se silnými stránkami Deutsche Telekomu. Generálním ředitelem celé skupiny GTS zůstává Danny Bottoms.

T-Mobile má v Česku 5,8 milionu mobilních zákazníků, loni převzal 100 procent sesterské společnosti T-Systems, která nabízí telekomunikační služby firmám.

Skupina GTS CE vlastní a provozuje optické sítě a datová centra v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Slovenská aktiva nejsou součástí transakce.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!