17. září 2009 9:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile se vrhá na pevné linky, internet tam prý bude vždy rychlejší

T-Mobile | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile | foto: Reuters

PRAHA Největší český mobilní operátor T-Mobile se stal i vlastníkem sítě pevných linek. Firma, která byla kdysi pionýrem nahrazování pevné telekomunikační infrastruktury mobilní, tak skončí jako "integrovaný operátor", jak řekl včera její generální ředitel Roland Mahler.

T-Mobile odkoupil od společnosti České Radiokomunikace část její telekomunikační divize, která poskytuje maloobchodní služby koncovým zákazníkům.

Získá tak asi 140 tisíc zákazníků, kteří v současné době služby Českých Radiokomunikací využívají. T-Mobile díky tomu nabídne pevné telekomunikační služby, které mu dosud přeprodávali jiní operátoři a zároveň se stane jedničkou mezi alternativními operátory nabízejícími internetové připojení standardu ADSL.

Tomuto trhu dominuje Telefónica O2. Transakce by měla být dokončena do konce listopadu. Cenu obě firmy neoznámily. Podle zdrojů LN ale obchod přišel firmu T-Mobile na několik set milionů korun.

T-Mobile tak bude mít šanci nabídnout svým zákazníkům podobné služby jako jeho největší konkurent Telefónica O2. Ta nabízí kombinaci pevného internetu, mobilního volání a televize v balíčcích. T-Mobile zatím podle Mahlera o televizi jen uvažuje, definitivní rozhodnutí zatím ale nepadlo.

"Lidé se nechtějí spoléhat jen na mobilní komunikaci, ale požadují také služby fixní. Potřebujeme tak i pevné linky, které vždy byly a odvážím se říci, že i v budocnosti budou, rychlejší než bezdrátová komunikace," řekl v rozhovoru pro dnešní LN Mahler.

Další podrobnosti a rozhovor s generálním ředitelem T-mobile čtěte ve čtvrtečním vydání deníku

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...