23. března 2016 13:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile spustí vlastní televizi. Pouští se do dalšího boje s konkurenčním O2

Televize.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize. | foto: Shutterstock

PRAHA Mobilní operátor T-Mobile od 4. dubna spustí vlastní internetovou televizi. Dostupná bude na jakémkoliv internetovém připojení o rychlosti nad pět Mbit/s. T-Mobile TV tak bude konkurovat O2 TV nebo kabelové UPC.

Zákazníci si budou moci vybrat ze tří tarifů se 70, 100 a 130 kanály včetně těch v HD kvalitě. Ceny se pohybují měsíčně od 399 do 899 korun. Nabídku doplní šest tematických balíčků s prémiovými kanály.

Služba nabízí mimo jiné funkci zpětného zhlédnutí až 48 hodin nebo nahrávání pořadů.

„Letošní rok je pro nás rokem internetu pro domácnosti včetně služeb, které s ním souvisejí. Spuštění T-Mobile TV je proto logickým krokem, jímž dále rozšíříme a zpříjemníme nabídku pro naše zákazníky,“ uvedl ředitel marketingu pro rezidentní segment T-Mobile Tomáš Ryšavý.

Konkurenční O2, která má přes 200 tisíc uživatelů své O2 TV, nabízí rovněž tři tarify s 60, 98 a 120 programy za cenu od 299 do 749 korun měsíčně. Od dubna O2 v reakci na nabídku T-Mobilu prodlouží možnost zpětného zhlédnutí programů z nynějších 30 na 50 hodin.

UPC nabízí 50 až 130 programů za 278 až 899 korun za měsíc. Televizní služby u UPC využívá kolem 460 tisíc zákazníků.

T-Mobile stejně jako konkurence nabídku televize doplní videotékou a možností sledování televizních pořadů z mobilních zařízení. Set top box se smlouvou na dobu určitou lze pořídit na splátky za korunu na místě a poté 100 korun měsíčně po dobu 23 měsíců. Bez smlouvy vyjde set top box na 2999 korun.

T-Mobile má kolem šesti milionů uživatelů mobilních služeb a je tak největším mobilním operátorem v ČR. Nabízí rychlé mobilní internetové připojení LTE i pevné připojení xDSL. Vlastníkem T-Mobilu je skupina Deutsche Telekom.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!