13. listopadu 2014 12:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tabákový obr si polepšil, ale stále jej trápí „baliči“ cigaret

Kouření - ilustrační fotografie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouření - ilustrační fotografie | foto: Shutterstock

KUTNÁ HORA Kuřáci utratili o poznání víc než loni za cigarety firmy Phillip Morris. Český tabákový lídr si v ekonomických statistikách za prvních devět měsíců roku polepšil v příjmech o deset procent.

Výrobci pomohly hlavně jeho mezinárodní značky jako Marlboro, L&M, nebo Chesterfield, kterých prodal víc než loni.

Philip Morris ČR zvýšil tržby za leden až září o 10,2 procenta na 10,2 miliardy korun. Výsledky ovlivnil mimo jiné příznivý vývoj cen a měnového kurzu, tvrdí společnost.

ČTĚTE TAKÉ:

Firma už ale nějakou dobu nedrží nadpoloviční podíl na českém trhu, jako tomu bylo v minulosti. Tento ukazatel klesl o 2,7 procenta na 46,4 procenta.

„Náš tržní podíl v Česku zůstal pod tlakem pokračujícího přechodu spotřebitelů na cigarety v levném cenovém segmentu a také na jemně řezaný tabák pro ruční výrobu cigaret s nižším daňovým zatížením,“ komentoval výsledky šéf firmy András Tövisi.

Objem domácího odbytu firmě vzrostl za devět měsíců o 6,6 procenta na 6,5 miliardy kusů cigaret a tuzemské čisté tržby se zvýšily o 2,9 procenta na 3,9 miliardy korun. Philip Morris ČR je největším výrobcem tabákových výrobků v České republice. Zaměstnává přibližně 1 100 lidí v celé zemi.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz