Sobota 5. prosince 2020svátek má Jitka 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tajemný miliardář poprvé ukázal tvář. Do Varů jezdím na festival, říká

Pavel hubáček, majitel skupiny Unicapital a grandhotelu Pupp | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel hubáček, majitel skupiny Unicapital a grandhotelu Pupp | foto: Lukáš NavaraLidovky.cz

PRAHA Vlastník grandhotelu Pupp, Banky Creditas a investiční skupiny Unicapital poprvé promluvil. Nejméně známý český miliardář Pavel Hubáček poskytl exkluzivní interview magazínu Index Lidových novin.

Jeho majetek se odhaduje na více než deset miliard korun. Má vlastní banku, nedávno koupil Grandhotel Pupp, jeho investiční skupina vložila peníze do řady realitních a energetických projektů či zemědělských podniků, nově investoval i do sítě zdravotnických zařízení. Přesto zná jeho jméno v Česku jen málokdo a to jak vypadá, vědělo doposud jen pár desítek lidí.

Pavel Hubáček, vlastník Banky Creditas a majitel investiční skupiny Unicapital, se až po dvou desítkách let podnikání rozhodl vystoupit z anonymity. Muž, který začal v 90. letech vydělávat na dovozu spotřebního zboží, letos spustil provoz vlastního bankovního domu a jeho skupina Unicapital loni vykázala zisk přes 1,6 miliardy korun.

“Asi by bylo divné, kdybych si stěžoval. Na druhou stranu se nám ale některé transakce nepodařilo v loňském roce dotáhnout do konce a přesunuly se do roku 2017. Očekávám tedy, že letošní rok bude pro Unicapital minimálně stejně dobrý,” říká Hubáček v exkluzivním rozhovoru pro magazín Index Lidových novin.

Banner magazínu Index LN. Vychází dnes (29. května).

Exkluzivní interview s Pavlem Hubáčkem přináší magazín Index LN

Jednou z investic, které byly dotaženy v letošním roce je nákup karlovarského Grandhotelu Pupp, jehož majitelem se v březnu stala společnost GHPCZ Invest Limited ze skupiny Unicapital.

“Je to světoznámý hotel s více než 300letou tradicí, jezdíme tam pravidelně na filmový festival. A když se mi nedávno naskytla příležitost investovat do jednoho z nejstarších hotelů v Evropě, neváhal jsem,” říká Hubáček.

Jak dodává, jde pro něj určitě o dlouhodobou investici. “Nemáme v plánu Grandhotel Pupp obratem prodat. Ale jsme investiční skupina a všechno je za určitých podmínek na prodej,” dodává.

Investice do Alzheimera

Tento měsíc pak investiční skupina Unicapital rovněž oznámila, že se stala strategickým investorem ve skupině specializovaných zařízení Alzheimercentrum. Pro Hubáčka šlo o vůbec první investici do zdravotnictví. Osm specializovaných center v České republice a jedno ve slovenských Piešťanech poskytuje sociální služby a komplexní ošetřovatelskou péči pacientům trpícím Alzheimerovou chorobou a ostatními druhy demencí.

Zařízení patří k největším svého druhu u nás. Jeho původní majitelé Aleš Kulich a Jaroslava Jůzlová ve společnosti i nadále zůstávají s podílem 30 procent. “Zdravotnictví vždy bylo a bude perspektivním odvětvím a investice do něj zvažujeme dlouhodobě. Síť center pro léčbu Alzheimerovy choroby je nejen zajímavou, ale především potřebnou investicí,” říká Hubáček.

Exkluzivní interview s Pavlem Hubáčkem čtěte v magazínu Index, který vychází v pondělí 29. května v Lidových novinách!

Pavel Hubáček (48)

Vlastník Banky CREDITAS a majitel investiční skupiny UNICAPITAL začal s podnikáním v 90. letech, kdy se zabýval dovozem spotřebního zboží. Své aktivity posléze rozšířil o obchodování s nemovitostmi a pohledávkami. V roce 2013 založil investiční skupinu UNICAPITAL a od dva roky později vstoupil do Banky CREDITAS. Skupina UNICAPITAL se zaměřuje především na oblast energetiky, realit, developmentu, zemědělství a na finanční a kapitálové trhy. Majetek Pavla Hubáčka se odhaduje na více než 10 miliard korun.

Pavel Hubáček si pečlivě střeží své soukromí, ještě donedávna neposkytoval vůbec žádné rozhovory a v médiích se téměř neobjevuje. Na koníčky a sport mu nezbývá mnoho času. Dříve se věnoval hokeji, dnes dělí veškerý svůj čas mezi práci a rodinu. A když zrovna neběhá mezi nimi, trénuje na půlmaraton.

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, říká klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS: Čím umí zaujmout obři SUV

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tahle dvě auta patří k největším SUV na trhu, delší je pouze Rolls-Royce Cullinan. Zatímco Mercedes má ve třídě obřích...

Pokus, na který se zapomnělo. Z rybky z PET lahve je kapitální sumec albín

Petr Fišer se zlatým sumcem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Před čtrnácti lety vypustil Petr Fišer do nádrže ve Svatém Jiří u Chocně malou zlatou rybku.Teď je z ní 152 centimetrů...