8. září 2011 15:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tatra představila svůj Phoenix poprvé v terénu

Tatra Phoenix na polygonu v Kopřivnici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tatra Phoenix na polygonu v Kopřivnici | foto: ČTK

KOPŘIVNICE Automobilka Tatra na svém zkušebním okruhu v Kopřivnici na Novojičínsku předvedla nový nákladní vůz Tatra Phoenix.

Automobilka má s tímto vozidlem velké plány, v příštích letech by mělo být její "vlajkovou lodí" a kromě trhů v celé Evropě s ním chce proniknout například i do Jižní Ameriky.

Tatra Phoenix na polygonu v Kopřivnici

Tatra Phoenix na polygonu v KopřivniciSériová výroba nového vozu začne příští měsíc, uvedl marketingový ředitel Tatry Martin Najzr. "Tatra má od tohoto vozidla obrovské očekávání. Je absolutně konkurenceschopné, je špičkou v daném segmentu a bude vstupovat na spoustu nových trhů," řekl Najzr.

Tatra Phoenix

Tatra Phoenix

Na výrobě vozu Tatra spolupracuje s nizozemskou firmou DAF Trucks N.V., předním světovým producentem nákladních vozů. DAF Tatře dodává motory a kabiny. "V rámci spolupráce s firmou DAF se nám nabízí nejenom využití jejích komponentů. Díky této spolupráci máme nejenom vynikající vozidlo, ale zároveň velmi silnou i distribuční síť," řekl marketingový ředitel Tatry.

Kabina Tatry Phoenix

Kabina Tatry Phoenix

V příštích týdnech si podle něj automobilka díky této síti vybere nové partnery v jednotlivých evropských zemích.

ČTĚTE VÍCE:"Předpokládáme, že toto vozidlo bude v nadcházejících letech naší vlajkovou lodí. Díky tomu, že vstupujeme na nové trhy, by objemy výroby už příští rok měly přesáhnout tisíc vozidel a v tomto trendu budeme pokračovat," řekl Najzr. Uvedl, že Tatra bude vstupovat do všech evropských zemí a má dlouhodobé plány dostat se na trhy Blízkého východu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!