9. června 2017 13:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

‚Teď poprvé ochutnáš krev.‘ Očekávané husitské Kingdom Come zná datum vydání

Obrázky ze hry Kingdom Come: Deliverance. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obrázky ze hry Kingdom Come: Deliverance. | foto: Zdroj: kingdomcomerpg.com

Hra Kingdom Come českého studia Warhorse se dočkala další, tentokrát příběhové ukázky a nově oznámeného data vydání. Na husitské války s nádechem osobní msty se můžou hráči těšit 13. února 2018.

Středověk neskončil, středověk trvá. Hlavní, zatím bezejmenný záporák, zabije Jindřichovi, hráčově postavě, rodinu. Samotného Jindřicha ponechá zraněného v prachu u cesty. Mladík, talentovaný kovář, se touží za každou cenu pomstít a dá se do služeb krále. Kolem zuří válka a Jindřich svůj úděl rozhodně nebude mít jednoduchý.

Husitské RPG (Role Playing Game, hra na hrdiny) studia Warhorse vyjde 13. února 2018. Husitské války jsou videoherním průmyslem téměř neprobádaná zóna a Kingodm Come to hodlá změnit.

Vysokorozpočtový titul zažil i jednu z nejúspěšnějších kickstarterových kampaní, když v roce 2014 projekt vybral více než 1,1 milion liber. Hra bude kráčet svou cestou, jak říkají vývojáři, neboť jde o RPG bez draků a magie.

Kingdom Come se zaměřuje hlavně na realističnost a historickou přesnost. Zbraně a brnění mají váhu, postava se rychle unaví. Když se bojuje na ostří meče, každý úder se počítá. Systém boje ve hře bude naprosto unikátní a realistický. Ve Warhorse na něm spolupracovali se skupinami historických šermířů.

Studio Warhorse založil v roce 2011 Daniel Vávra (Mafia a Mafia 2) s Marinem Klímou (Fish Fillets, videoherní trilogie UFO). Kingdom Come je jejich první velkým projektem.

Kingdom Come: Deliverance.
Kingdom Come: Deliverance.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!