23. ledna 2013 12:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Telefónica, španělská matka O2, dostala pokutu 1,7 miliardy

Španělská společnost Telefónica. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělská společnost Telefónica. | foto: Reuters

BRUSEL Španělská telekomunikační společnost Telefónica, která v Česku vlastní operátora Telefónica O2, dostala od Evropské komise pokutu 66,89 milionu eur (přibližně 1,7 miliardy korun). S portugalskou společností Portugal Telecom podle komise porušily protikartelová pravidla, když se dohodly, že spolu nebudou soutěžit na trhu na Pyrenejském poloostrově.

S portugalskou společností Portugal Telecom měla Telefónica podle komise porušit protikartelová pravidla, když se dohodly, že spolu nebudou soutěžit na trhu na Pyrenejském poloostrově.

Komise, která v rámci EU dohlíží na dodržování pravidel, uložila pokutu 12,29 milionu eur i portugalské firmě.

ČTĚTE TAKÉ:

Eurokomisař pro hospodářskou soutěž v prohlášení zdůraznil, že Evropská komise je zavázána k tomu, že bude zajišťovat vytvoření opravdového jednotného trhu v telekomunikačním sektoru. "Nebudeme tolerovat protikonkurenční praktiky k ochraně domácích trhů, neboť poškozují spotřebitele a zpožďují integraci trhu," zdůraznil.

Komise firmy viní z toho, že místo vzájemné konkurence se dohodly na tom, že nebudou zasahovat na trhy v domovské zemi potenciálního konkurenta.

Lidovky.cz, ČTK