27. dubna 2016 12:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Telekomunikace mají staronového šéfa, který proslul bojem s operátory

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Do ostře sledované funkce byl na další funkční období znovuzvolen Jaromír Novák. Úřad se v poslední době dostal do ostrého sporu s operátory kvůli tlaku na ochranu spotřebitele.

Vláda dnes na návrh ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) schválila do funkce šéfa Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromíra Nováka. Předseda Rady bude ve funkci pokračovat i přes lobbování operátorů, kterým se nelíbí tlak úředníků na ochranu práv zákazníků.

V zákulisí se mluvilo o snaze dosadit na jeho místo další členy Rady ČTÚ, především bývalého šéfa antimonopolního úřadu Josefa Bednáře, nebo bývalého ministerského úředníka Jana Dubna.

Novákův úřad naposledy podpořil novelu zvyšující práva zákazníků, kterou shodou okolností dnes projedná Senát. Podporu vyjádřil i ministr průmyslu Mládek.

Jan Klesla

Autor

Jan Kleslajan.klesla@lidovky.czČlánky

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.