19. května 2015 10:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Televize s jablkem nebude. Apple se zaměří na internetovou stanici

Obchod Apple v Mnichově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchod Apple v Mnichově. | foto: Reuters

CUPERTINO (USA) Americká technologická společnost Apple zrušila plány na výrobu vlastního televizoru s ultravysokým rozlišením. V úterý to uvedl list The Wall Street Journal s odvoláním na dobře informované zdroje.

Firma se podle místo televizorů zaměří na vlastní internetovou televizi a vylepšení svého televizního zařízení, které umožňuje přenášet do televizorů programy z hudebního servisu iTunes a dalších firemních zdrojů.

The Wall Street Journal v březnu napsal, že Apple představí svou on-line televizi v červnu a její provoz zahájí v září. Firma k tomu nabídne zeštíhlenou verzí svého TV boxu s vylepšeným dálkovým ovládáním a novým softwarem, uvedl list. 

Nové zařízení by měl Apple představit na červnové konferenci svých vývojářů. Apple zprávu agentuře Reuters nekomentoval.

Apple měl podle zpráv médií uvést na trh svůj vlastní televizor iTV už během loňského roku. 

Vstup na další segment trhu spotřební elektroniky by byl podle analytiků logickým pokračováním vývoje, v jehož rámci výrobce osobních počítačů uvedl v posledních deseti letech na trh s velkým úspěchem nejprve hudební přehrávače iPod a po nich chytré telefony iPhone a počítačové tablety iPad.

Lidovky.cz, ČTK