29. listopadu 2010 15:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Temelín prošel kontrolou a získal třetí certifikát v řadě

Jaderná elektrárna Temelín. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaderná elektrárna Temelín. | foto: Veis David ČTK

ČESKOBUDĚJOVICKO Jaderná elektrárna Temelín získala už potřetí za sebou certifikát potvrzující, že splňuje mezinárodní požadavky na ochranu přírody. Každý rok auditoři kontrolují, jak elektrárna pravidla ochrany životního prostředí dodržuje.

ČTK o tom dnes informoval mluvčí elektrárny Marek Sviták.
Auditoři mezinárodní certifikační společnosti Det Norske Veritas se letos zaměřili na oblast řízení znalostí personálu a řízení projektů zaměřených na zlepšování elektrárny.

Podle vedoucího auditu Vlastimila Pejčocha potvrdila elektrárna vysoký standard, měla by se ale více zaměřit na řízení a dozor nad environmentálním chováním dodavatelů, zejména u nově nastupujících pracovníků.

Jaderná elektrárna Temelín

Systém ochrany Životního prostředí je již dnes jedinečný
"Na Temelíně mají systém ochrany životního prostředí ve srovnání s ostatními nastaven na vyšší úrovni. Svými doporučeními jsme se snažili tuto úroveň dále zvýšit," dodal Pejčoch.

Systém ochrany životního prostředí má vést ke snižování vlivu provozu elektrárny na její okolí. Pracovníci elektrárny se snaží systém ochrany vylepšovat. Audity jim v tom mohou pomoci.

První certifikát

Jaderná elektrárna Temelín získala certifikát systému řízení ochrany životního prostředí podle mezinárodní normy ISO 14001:2004 poprvé v listopadu 2004. Certifikát je vydáván na tři roky a každoročně elektrárna musí potvrdit, že pravidla dodržuje.

Lidovky.cz, ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz