19. června 2013 16:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Temný americký výhled poslal Bakalovu NWR na historické dno

Zdeněk Bakala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Bakala. | foto: archiv MAFRA

PRAHA Akcie těžební společnost New World Resources, která je majitelem černouhelné firmy OKD, výrazně oslabují. Odpoledne se jejich propad ještě prohloubil. Pád kurzu pravděpodobně odstartovalo výrazné snížení cílové ceny, ke kterému přistoupili analytici Bank of America.

Krátce před 15:00 ztrácely akcie společnosti, za kterou stojí miliardář Zdeněk Bakala, zhruba 16 procent a pohybovaly se kolem 24,60 koruny, což je historicky nejméně.

Analytici Bank of America podle serveru Patria Online snížili cílovou cenu k akciím NWR o 51 procent na pouhých 19 pencí. To je v přepočtu zhruba 5,70 koruny. Cílová cena znamená, kde analytici vidí cenu akcií NWR zhruba za rok.

NWR je vlastníkem černouhelné společnosti OKD. Ceny uhlí na světových trzích v posledních měsících výrazně klesly, což těžební firmy vede k omezování produkce.

Podle nedávné studie poradenské společnosti PwC přední světové těžební společnosti v letošním roce sníží investice o více než pětinu. Aktivity omezuje i NWR, která se letos v prvním čtvrtletí propadla do čisté ztráty 80 milionů eur (2,1 miliardy korun).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!