27. června 2011 20:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tesco chce na podzim prorazit v bankovnictví

Tesco | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tesco | foto: Pavel Wellner Lidové noviny

LONDÝN Třetí největší maloobchodní společnost na světě Tesco plánuje od podzimu spuštění dlouho očekávaných bankovních služeb. Místo nákupu divizí jiných bank má v plánu zaměřit se na expanzi vlastních operací.

Řekl to agentuře Reuters šéf maloobchodních služeb firmy Andrew Higginson.

Tesco nemá zájem o koupi poboček prodávaných bankou Lloyds a je velmi nepravděpodobné, že by firma učinila nabídku na znárodněnou banku Northern Rock, dodal Higginson.

ČTĚTE TAKÉ:

Tesco oznámilo plány na zřízení vlastní banky v roce 2008, kdy firma vyplatila Royal Bank of Scotland ze společného podniku pro finanční služby.

Od té doby společnost zavedla některé produkty, jako spořicí účet s pevnou úrokovou sazbou, zaměřila se však především na zřízení vlastních bankovních operací, od technologické platformy po telefonní centra služeb, a přesun zákazníků na tyto operace.

Nyní je Tesco podle Higginsona blízko konce této přeměny, upravuje poslední nedostatky a připravuje se přesunout 2,5 milionu majitelů kreditních karet na novou platformu v srpnu a v září. Pokud se to podaří, nabídne od podzimu vlastní hypotéky a do konce fiskálního roku, tedy do konce února 2012, chce přijít s individuálními spořicími účty. Na podzim 2012 plánuje nabídku běžných účtů, dodal Higginson.

Pobočky v obchodech nebudou
Některé analytiky načasování nabídky bankovnictví zklamalo a tvrdí, že firma promeškala správnou dobu. Místo toho, aby ze sebe udělala zavedeného hráče v době finanční krize, zaostala za konkurencí, jako Metro Bank a Virgin Money.

Higginson však věří, že Tesco získá konkurenční výhodu díky svému věrnostnímu programu Clubcard a díky svému zaměření na internet, přes který chce Tesco Bank dělat 85 procent svých aktivit.

Tesco zrušilo původní plán na zřízení bankovních poboček přímo v obchodech kvůli nákladům. Místo toho testuje v obchodech zřízení převážně samoobslužných terminálů, u kterých by mohl být přítomen i určitý počet pracovníků obsluhy.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!