31. října 2009 20:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ThyssenKrupp chce v Německu údajně zrušit 10.000 míst

ThyssenKrupp | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ThyssenKrupp | foto: Reprofoto

FRANKFURT Největší německá ocelárna ThyssenKruppp chce údajně v tomto fiskálním roce zrušit v Německu asi 10.000 pracovních míst. S odvoláním na zdroje z firmy to napsal německý týdeník Der Spiegel.

Propouštění má být součástí úsporných opatření, která předpokládají, že firma v celém světě zruší až 20.000 míst. Celá skupina zaměstnává více než 199.000 lidí.

Mluvčí firmy podle agentury Reuters řekl, že nejde o nové údaje.

ThyssenKrupp už prý oznámil, že prodá divizi Industrieservice a sdělil také, že se chystá restrukturalizovat své dvě místní loděnice.

Divize Industrieservice zaměstnává asi 9000 lidí, většinou v Německu, změny v loděnicích se dotknou asi 3500 zaměstnanců. Nadále se podle mluvčího jedná o prodeji americké součásti Safway, kde pracuje zhruba 5000 lidí.

Generální ředitel ThyssenKrupp Ekkehard Schulz před dvěma týdny v německém tisku prohlásil, že firma v současném fiskálním roce propustí asi o 20.000 lidí více. Kvůli hospodářské krizi chce prý výrazněji snížit náklady.

V předchozím fiskálním roce, který skončil 30. září letošního roku, firma schválila plán snížení nákladů o více než jednu miliardu eur. Toho chtěla dosáhnout převážně změnou struktury a snížení počtu divizí z pěti na dvě, a dále snížením počtu zaměstnanců v ocelářské divizi asi o 2000 lidí.

Od ledna do září už ThyssenKrupp v celém světě zrušil zhruba 12.000 pracovních příležitostí.

Lidovky.cz, ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...