Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ťok musel o úplatku vědět, říká bývalý šéf auditu Blomqvist

Ministr dopravy Dan Ťok | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Dan Ťok | foto: Lidovky.cz

PRAHA Ministr dopravy Dan Ťok čelí obvinění, že věděl o přijetí milionového úplatku. K tomu mělo dojít, když byl Ťok ve vedení Skansky. Vyplývá to z rozhovoru s někdejším šéfem vnitřního auditu Andersem Blomqvistem.

Dan Ťok musel o tom úplatku vědět, dokonce se několika lidem přiznal, řekl Blomqvist v rozhovoru pro Český rozhlas. Dodal také, že kromě Ťoka bylo o úplatku informováno více lidí z vedení firmy. Kromě Ťoka se jednalo i o ředitele Johana Karlstroma, finančního ředitele Petera Wallina nebo východoevropský šéf Roman Wieczorek.

Blomqvist dále řekl, že jedinou reakcí vedení bylo, že to musí skončit. Podle bývalého auditora nemohlo dojít k žádnému nedorozumění, jelikož všichni zúčastnění byli se zprávou vnitřního auditu dobře seznámení a rozuměli jí.

Bývalý šéf také potvrdil, že peníze ministerstvu dopravy předávala společnost Geosan Group, který byla členem konsorcia. Ťok o této skutečnosti věděl. Na brífinku ve Švédsku se k tomu dokonce přiznal. Popsal specifické události, které to potvrzovali.

Blomqvist sice neví o jakou částku se jedná, ale potvrdil, že šlo o několik miliónů korun. Zároveň ho překvapilo, že Dan Ťok nepřišel o svoje křeslo i to, že projekt nebyl přerušen.

Blomqvist je ochotný svá slova zopakovat před vyšetřovacími orgány.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!