5. září 2011 14:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Topolánek je novým předsedou Teplárenského sdružení

Expremiér Miroslav Topolánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Expremiér Miroslav Topolánek | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Bývalý premiér Mirek Topolánek byl dnes jednomyslně zvolen předsedou Teplárenského sdružení, které reprezentuje zájmy tuzemských tepláren. Informoval o tom zdroj obeznámený s jednáním výkonné rady sdružení, která Topolánka zvolila.

Ve funkci expremiér nahradí bývalého ředitele Teplárny Brno Alexeje Nováčka, který nedávno sdružení opustil. Topolánek ve volbě neměl protikandidáta. Topolánka do funkce navrhla společnost Elektrárna Opatovice, která patří do Energetického a průmyslového holdingu. Topolánek byl na získání postu favoritem díky svým kontaktům z politiky i proto, že obor energetiky je mu blízký.

Po odchodu z politiky v loňském roce se Topolánek ucházel o místo generálního ředitele Mezinárodní agentury pro energii (IEA). Kandidaturu nakonec stáhl s tím, že se EU nedohodla na jednom kandidátovi. V současnosti působí ve funkci ředitele společnosti VAE Controls Group se zaměřením na energetiku a infrastrukturu.

Teplárenské sdružení

Teplárenské sdružení funguje od roku 1991 a sdružuje všechny významné firmy tuzemského teplárenství.

Osobnost bývalého předsedy vlády by měla pomoci teplárenství vypořádat se se současnými problémy. Sám Topolánek za hlavní problémy, kterým teplárenství čelí, již dříve označil hrozící růst cen uhlí, zvyšování DPH a zrušení bezplatného přidělování emisních povolenek.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.