2. dubna 2019 14:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Toshiba se v Evropě přejmenovala na Dynabook, značku využívala pro přenosné počítače

Sídlo společnosti Toshiba v Tokiu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo společnosti Toshiba v Tokiu | foto: Reuters

Praha Evropské zastoupení japonského výrobce počítačů Toshiba Client Solutions Europe se přejmenovalo na Dynabook Europe. Změna souvisí s loňským vstupem společnosti Sharp Group do Toshiby. Ta se pak v Japonsku od ledna přejmenovala právě na Dynabook.

Toshiba značku Dynabook využívala pro své přenosné počítače. První notebook pod označením Dynabook J-3100 SS001 Toshiba uvedla na trh v roce 1989. „Značka Dynabook je symbolem našeho bohatého dědictví zahrnující více než 30 let inovací v oblasti mobilních počítačů. Zároveň demonstruje naši hodnotu a tradici,“ uvedl prezident společnosti Dynabook Europe Damian Jaume.

V říjnu 2018 získala společnost Sharp Corporation 80,1 procenta v Toshiba Client Solutions. Zastupujícím ředitelem firmy se stal výkonný viceprezident společnosti Sharp Yoshihisa Ishida. V čele Dynabooku v Evropě, na Středním východě a v Africe bude nadále Damian Jaume.

Japonský elektrotechnický koncern Toshiba se v důsledku ztrát spojených s jadernou divizí Westinghouse dostal v roce 2017 na pokraj finančního kolapsu. Divize byla nucena vyhlásit bankrot a požádat ve Spojených státech o soudní ochranu před věřiteli. Toshiba pak mimo jiné prodala svou čipovou divizi za 18 miliard dolarů (zhruba 400 miliard Kč), aby získala peníze na pokrytí finančních ztrát.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
NÁSTROJÁŘ - 1 SMĚNA

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč