23. května 2011 11:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Toyota umožní lidem povídat si se svým autem

Prezident Akio Toyoda zavádí Prius V středně-hybridní elektrické vozidlo  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Akio Toyoda zavádí Prius V středně-hybridní elektrické vozidlo | foto: ČTK

TOKIO Zástupci japonské automobilky Toyota Motor a americké internetové firmy Salesforce.com dnes představili projekt sociální sítě. Ta má umožnit majitelům toyot komunikovat s jejich auty na dálku podobně jako s přáteli na Facebooku nebo Twitteru.

Motoristé budou pomocí této sítě například dostávat na mobilní telefon upozornění týkající se údržby vozů a další informace. Síť s označením Toyota Friend (kamarád Toyota) má umožnit i jednoduchou konverzaci s automobilem.

"Sociální síťové služby mění způsob komunikace. Automobily se musí vyvíjet v souladu s těmito změnami," uvedl prezident automobilky Akio Toyoda.

"Doufám, že auta a jejich uživatelé se mohou stát přáteli a že zákazníci budou Toyotu považovat za kamaráda," dodal.

Nová služba začne v příštím roce fungovat v Japonsku a později se rozšíří do dalších zemí. Zpočátku bude nabízena pouze u elektromobilů a takzvaných plug-in hybridních vozů. To jsou automobily kombinující elektrický pohon s benzinovým nebo naftovým, jejichž baterie lze dobíjet připojením do zásuvky.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.