Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
10. června 2017 7:29 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tradiční aukce oběda s Buffettem vynesla přes 2,6 milionu dolarů

Třetí nejbohatší člověk planety podle časopisu Forbes - Warren Buffett. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Třetí nejbohatší člověk planety podle časopisu Forbes - Warren Buffett. | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Každoroční charitativní aukce oběda s finančníkem a filantropem Warrenem Buffettem vynesla v letošním roce více než 2,6 milionu dolarů (60,8 milionu korun). Vítěz dražby si přál zůstat anonymní, napsala agentura AP.

Loňská cena byla téměř 3,5 milionu dolarů (81,8 milionu korun), což znamenalo vyrovnání rekordu z roku 2012. Letošní aukce začala v neděli a skončila v pátek večer místního času, tedy v sobotu ve 4:30 SELČ.

Výtěžek z aukce, která se letos konala již po osmnácté, získá stejně jako v minulých letech nadace Glide Foundation ze San Franciska. Nadace poskytuje sociální služby chudým a bezdomovcům v San Francisku. Z uplynulých aukcí již získala zhruba 23,6 milionu dolarů. S nápadem aukce přišla Buffettova první žena Susan, která působila v nadaci jako dobrovolnice.

Vítěz poobědvá s Buffettem v restauraci Smith & Wollensky v newyorské obchodní čtvrti Manhattan. Může si s sebou přivést sedm přátel a s investorem strávit několik hodin v rozhovoru na jakékoliv téma. Jedinou výjimkou jsou budoucí investice Buffetta nebo jeho firmy Berkshire Hathaway.

Šestaosmdesátiletý Buffet je podle časopisu Forbes druhým nejbohatším mužem planety. Časopis jeho majetek aktuálně odhaduje na 74,9 miliardy dolarů. Téměř veškerý svůj majetek se Buffett rozhodl dát na charitu, napsala agentura Reuters.

ČTK