8. dubna 2013 14:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tradiční značku Savo získal Unilever, vyrábět se bude dál v Bohumíně

Značka Savo bude patřit Unileveru, vyrábět se bude dál v Bohumíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Značka Savo bude patřit Unileveru, vyrábět se bude dál v Bohumíně | foto: Reprofoto

PRAHA Novým majitelem značek Savo, Biolit, Diffusil a dalších bude společnost Unilever, která podepsala smlouvu s dosavadním vlastníkem, skupinou Bochemie. Výrobky zmíněných značek se budou ale nadále vyrábět v bohumínském závodě Bochemie.

Unilever získá spotřebitelské značky prostřednictvím akvizice stoprocentního podílu ve firmě HomeBrands, dceřiné společnosti Bochemie. Obchod se nedotýká činnosti Bochemie v oblasti speciálních chemikálií.

"Na transakci pohlížíme jako na uznání dlouhodobě úspěšné práce zaměstnanců Bochemie v oblasti budování silných regionálních značek. Jsme přesvědčeni, že Unilever bude na těchto úspěších stavět a dál posilovat značky, které od nás kupuje," uvedl generální ředitel Bochemie Miloslav Vodička a doplnil, že Bochemie se nyní zaměří na rozvoj podnikání v oblasti chemických specialit.

ČTĚTE TAKÉ:

Martina Janebová z Unileveru dodala, že veškeré značky převáděné pod tuto společnost budou i nadále dostupné na českém a slovenském trhu.

Bochemie Group se zaměřuje na vývoj a výrobu prostředků péče o domácnost, dezinfekčních, stavebních a akumulátorových hmot. Působí se střední Evropě, Rusku a Číně. Britsko-nizozemská společnost Unilever vyrábí potraviny a výrobky pro osobní péči a domácnosti.

Lidovky.cz, ČTK