Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Travel Family koupila největší moravskou cestovku Kovotour Plus. Dostala se mezi šest největších hráčů trhu

Dovolená u moře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dovolená u moře | foto: Kovotour plus

Praha Skupina TNI Group, vlastník cestovní kanceláře Travel Family, koupila největší moravskou cestovní kancelář Kovotour Plus zaměřující se na Černou Horu. Dostala se tak mezi šest největších cestovek v Česku, po sloučení by měla mít obrat přes miliardu korun a ročně by měla obsloužit přes 100 tisíc klientů. Cenu transakce zástupci Travel Family nezveřejnili.

Podle zástupců firmy měla CK Kovotour Plus v loňském roce obrat kolem 320 milionů korun, Travel Family pak za rok 2017 měla výnosy za 750 milionů korun. Do skupiny Travel Family již nyní patří značky Viamare, Vítkovice Tours a VTT. K největším cestovním kancelářím v Česku patří Exim tours, Fischer a Blue Style.

„Travel Family je jedničkou na trhu cestovního ruchu pro cestování do Chorvatska, má nejširší nabídku na cestování do Řecka a na Kypr a díky této akvizici se stává také jedničkou na cestování do Černé Hory,“ uvádí firma.

Člen představenstva TNI Group odpovědný za retailové aktivity skupiny Ivan Lackovič dodal, že firma plánuje i v budoucnosti dál expandovat, jak akvizicemi, tak organickým růstem. „Již na příští sezónu plánujeme i řadu exkluzivních novinek, třeba přímý let z Prahy do oblíbené exotické destinace. Ten bychom rádi spustili na podzim tohoto roku,“ dodal Lackovič. Bližší informace však neuvedl.

Značka Kovotour Plus by měla zůstat zachovaná jako specialista na Černou Horu. „Začlenění cestovní kanceláře Kovotour plus do skupiny Travel Family nám umožní další nezbytný rozvoj. Jde o logické propojení silných touroperátorů - specialistů na určité destinace pro nabídku kvalitní dovolené v oblasti Středozemního moře,“ řekl původní majitel Kovotour Plus Jiří Hájek, který by měl ve skupině dále působit. Kovotour Plus působí na českém trhu kolem čtvrt století, nabízí více než 700 ubytovacích zařízení.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě
SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě

Zúčastněte se 16. ročníku veletrhu Prodítě, který se koná na brněnském výstavišti od 5. do 8. března. Těšit se můžete nejen na nákupy potřeb pro děti za zvýhodněné ceny, ale také na bohatý doprovodný program pro maminky i dětičky.