2. září 2017 16:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hráči na trhu s nábytkem mají nového konkurenta. Zaměří se na prémiové vybavení bytů

Truhlář - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Truhlář - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Podnikatelské uskupení Czechoslovak Premium Brand se kromě módy, golfu, zdravotnictví a krmiva pro domácí mazlíčky rozšiřuje od září o značku Premium Design Group (PDG), která se bude orientovat na prodej bytového designu.

Za projektem stojí investoři Jaroslav Havel, Jan Fidler, Petr Němec a Jakub Křížek. Havel již v minulosti investoval do prodeje kontinentálních postelí, Fidler a Němec mají zkušenosti z developerské skupiny SEBRE.

Společně chtějí vytvořit portfolio, které by pohltilo více firem z oblasti výroby a prodeje prémiového vybavení domácností.

V horizontu tří až pěti let se chce PDG stát lídrem na českém a slovenském trhu. Do budoucna má v plánu působit i v dalších zemích střední a východní Evropy.

Podle výsledků loňské studie Furniture 2016 společnosti GfK utratí čeští zákazníci za nábytek v průměru 14 850 korun ročně, za bytové doplňky asi 4 200 korun za rok.

Z nábytkářských kategorií zákazníci nejčastěji nakupovali koupelnový nábytek, šatní skříně, pohovky a křesla, komody a postele. Z bytových doplňků se nejvíce nakupovalo ložní prádlo, kuchyňské nádobí a osvětlení.

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?