21. června 2013 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Trichet i šéf polské národní banky v Praze nastínili budoucnost eura

Exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet na konferenci Prague Twenty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet na konferenci Prague Twenty. | foto: MAFRA – Tomáš Krist

PRAHA Exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet, prezident Polské národní banky Marek Belka a bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma přednášeli v Praze o budoucnosti společné evropské měny a její přínos či možná rizika pro země střední Evropy.

Konference v pražském Kaiserštejnském paláci s názvem Euro – jeho minulost a budoucnost se zaměřila na úspěchy i selhání společné evropské měny. Významné osobnosti evropského finančnictví pozvala obecně prospěšná společnost Prague Twenty s Aspenským institutem.

Vladimír Dlouhý řeční na konferenci Prague Twenty. Dalšími účastníky byl i exguvernér ČNB Zdeněk Tůma nebo exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet (zcela vlevo).

Vladimír Dlouhý řeční na konferenci Prague Twenty. Dalšími účastníky byl i exguvernér ČNB Zdeněk Tůma nebo exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet (zcela vlevo).

Situaci eura popsal Jean-Claude Trichet v přednášce věnované rychlému posunu v ekonomickém a finančním řízení eurozóny. Navázal na něj exguvernér Tůma s přednáškou Mýty a pravdy o euru.

ČTĚTE TAKÉ:

Obecně prospěšná společnost Prague Twenty pořádá konference, odborné přednášky a vzdělávací akce v oblasti politiky, společenských věd a kultury. Výběr témat jednotlivých konferencí sleduje vývoj české společnosti a problematiku dalšího rozvoje Evropské unie, otázky mezinárodní politiky významné především pro oblast střední a východní Evropy.

Ve správní radě společnosti sedí například exministr Vladimír Dlouhý, pivovarník Stanislav Bernard, publicista Jefim Fištejn, lékař Pavel Pafko, finančník Luděk Niedermayer či ministr Karel Schwarzenberg.

Lidovky.cz