Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku

Tripartita chce živnostníkům zvýšit daně, podle nich je to likvidační

Podnikatelé nesouhlasí s návrhem na zvýšení daňové zátěže osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), který je mezi 38 krátkodobými protikrizovými opatřeními, na nichž se v úterý shodli zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 4.2.2010 15:40

Re: socialisté zjistili

nakonec skončí u výplaty 11 důchodů, a kruh se uzavře.

J. Kejkrt 4.2.2010 15:38

Re: socialisté zjistili

Že bychom se k nenáviděné "dani z hlavy" dostali leninskou oklikou?

To by bylo opravdu úsměvné!

 

J. Kejkrt 4.2.2010 15:35

Re: chtěl byste do urny

To jen na první pohled, ono by se našlo . . . a i tak by mezi nimi bylo dost gaunerů, zkrachovanců a idiotů.

Nicméně by se dali jistě snáz najít politici, kteří 3% schodek nenazývají vyrovnaným nebo přebytkovým rozpočtem.

M. Komárek 4.2.2010 15:28

socialisté zjistili

že máme poměrně hodně OSVČ a že jsou málo odíráni z kůže. OSVČ máme opravdu nadstandardně a je to dáno i tím, že jsou dost odíráni zaměstnavatelé za své zaměstnance. V poradenských firmách pracují už skoro všichni jako "ičaři", časem bude mít ŽL i každý soustružník. Tak teď se s daněmi vrhnou na OSVČ. Na koho se vrnou poté? na nezaměstnané až jich tu bude 5 miliionů?

M. Komárek 4.2.2010 15:25

chtěl byste do urny

snad házet prázdné kandidátky? :-))

J. Kejkrt 4.2.2010 15:20

Jen do toho, paznechti!

A z nenažranosti zjistíte, že luk nejde napínat donekonečna.

To, že živnostník investuje, to vám asi bolševici uniklo, že? A že pokud nemá zakázky, nepropustí se a nestojí frontu na dávky, ale žije z úspor a snaží se zakázky sehnat.

Podle mého názoru by poslancem ani ministrem neměl za žádných okolností být člověk, který nejméně dva roky nepracoval na sebe jako živnostník, koncesionář nebo majitel firmy. A už vůbec by k řízení státu neměli být připuštěni rodilí ouřadové, odboráři a političtí "svazáci".

J. Balcar 4.2.2010 6:06

1/3 daní? Tak aby bylo jasno...

Uvedu příklad: Vyučený zaměstnanec bez dětí, hrubá mzda 25.000,- Kč. Zaměstnanec ze své mzdy odvede 1.625,- Kč na pojištění na sociální zabezpečení,  1.125,- Kč na zdravotní pojištění a zaplatí daň ve výši  2.955,- Kč. Zaměstnavatel za zaměstnance odvede 6.250,- Kč na pojištění na sociální zabezpečení a  2.250,- Kč na zdravotní pojištění. Dotyčný zaměstnanec přišel zaměstnavatele na 33.500,- Kč, přičemž do peněženky zaměstnance doputovalo 19.295,- Kč. Stát a zdravotní pojišťovna si přišli na pěkných 14.205,- Kč.

Na tyto počty je třeba hledět ještě z jednoho úhlu pohledu. Zaměstnance zaměstnavatel neuvidí za letošní rok celých 33 dnů (8 svátků + 5 týdnů dovolené).

Třetí úhel pohledu je ten, že pokud si zaměstnavatel - živnostník pořídí např. obráběcí stroj, nedá jej celý do nákladů, ale po stanovenou dobu jej odepisuje. Znamená to tolik, že z peněz za stroj vydaných platí daň a sociálně a zdravotně jej zabezpečuje. Co myslíte, když se kolečko ve stroji poláme, kdo jej vyléčí? Půjde stroj do penze a kolik mu vyměří důchod?

M. Raková 3.2.2010 22:19

To je nejvetsi nespravedlnost

Mate recht, diky, ale asi nam a jinym OSVC nic v teto zemi nepomuze. Byla tu zrovna sousedka a ptala se, schvalili uz ten 13. duchod? Ja se musela hodne ovladat-lide nic nechapou, co nectou a nemysli...

M. Raabová 3.2.2010 22:05

1/3 daní

platí za zaměstnance zaměstnavatel. Když rovnost, tak ať platí celou daň - ne jen 2/3. Anebo tu jednu třetinu musí živnostníkům vyplácet stát.

M. Raková 3.2.2010 22:00

Diky za podporu

zapomněla jsem na všechny ty výhody zaměstnanců, děkuji za připomenutí, mj. mají také ze zákona půl hodiny na oběd, kdo z OSVČ si to dovolí, když maká, tak maká, že?! O přístupu k sociálním výhodám dalším-jako půjšky, placení příspěvku k penzijnímu připojištění atd.,,jsou toho mraky!! Nechci si stěžovat, nemusejí patolízovat-tedy OSVČ, ovšem když chtějí kšeft, tak taky musejí občas držet jazyk za zuby a dělat, jak pán platí, ale taky mohou být bezdomovci,že?

F. Doušek 3.2.2010 21:54

Re: OSVČ-Plati si dovolenou ze sveho

Ještě bych připoměl oranžový nesmysl - minimální daň, díky bohu již zrušenou, která se stanovovala z průměrného platu v ČR, na který, jak známo, nedosáhne většina pracující populace. Ovšem OSVČ byly tímto nesmyslem likvidovány.

O dalších úlitbách zaměstnancům oproti OSVČ, jakými jsou například stravenky, stravné při pracovních cestách, stanovená pracovní doba, závodní lékař atd..., si mohou OSVČ nechat jen zdát.

M. Raková 3.2.2010 21:30

OSVČ-Plati si dovolenou ze sveho

OSVČ si platí i dovolenou, když na ni mají, což u tvůrčích pracovníků je práce třeba půl roku a pak taky rok není žádná, někdo si myslí, má rok dovolenou, není pravda, OSVČ musí platit zdravotní pojištění, sociální pojištění a šetčit z předešlého výdělku na dobu, kdy práce nebude, aby měl na řivobytí, o dovolené si většinou nechávají zdát. S mužem za 17 let jsme byli jednou 14 dnů v Evropě u moře a 4x po pár dnech v Čechách. Takže odboráři, kteří mají rekreační pobyty pomalu zadarmo - viz OREA aj . jejich CK, o tom, že sedí v kanclu na zadecku.za velky peníze-skoda psat


Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...